Rodzinny dzień sportu na PGE Narodowym

Porcja ruchu dla całych rodzin w rytm muzyki Dj Wiki – czyli najstarszej didżejki w Polsce. Konsultacje z ekspertami i multimedialna strefa sportowa dla dzieci rodem z Gwiezdnych Wojen. To jedne z atrakcji, które czekać będą na wszystkich chętnych już 15 września w dwóch specjalnych strefach MultiSport podczas pikniku sportowo- rodzinnego na błoniach Stadionu PGE Narodowego w Warszawie. Start imprezy godz. 12:00. Wstęp wolny.

Mimo zdrowej mody na ruch, która zagościła w Polsce, wciąż niemal co trzeci Polak nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej. Najbardziej aktywni są młodzi mieszkańcy dużych miast, od 15. do 24. roku życia. (dane: MultiSport Index 2018) W bezruchu zastygają dzieci i seniorzy. Według badań na aktywność fizyczną duży wpływ mają nawyki sportowe i aprobata najbliższego otoczenia, na przykład rodziny i znajomych. Sportowo – rodzinny Piknik z okazji Narodowego Dnia Sportu może sprawić, że okazjonalna aktywność fizyczna stanie się dobrym nawykiem na co dzień, który wesprze nie tylko zdrowie, ale także dostarczy dawki endorfin.

Aktywne Szkoły MultiSport

W strefie dla dzieci po raz pierwszy w stolicy zaprezentowane zostanie projekt Aktywne Szkoły MultiSport. To 8 stacji sportowych, które łączą multimedialną technologię i ruch w formie zabawy rodem z Gwiezdnych Wojen. Pod okiem wykwalifikowanych animatorów dzieci będą mogły stanąć w szranki z puszystymi Potworami Galaktyki Bezruchu. Pokonać je będą mogły, wykonując ćwiczenia sportowe dostosowane do wieku i możliwości dzieci – np. bieg wahadłowy, siła ścisku czy zwis na drążku. Więcej informacji na temat projektu Aktywne Szkoły MultiSport odnaleźć można na stronie: www.aktywneszkoly.pl. Dzieci będą mogły także spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, a na najmłodszych czekać będzie kolorowa strefa malucha.

Strefa MultiSport dla dorosłych

 Podczas Pikniku w strefie MultiSport nie zabraknie atrakcji dla rodziców i dziadków – w programie m.in. konsultacje z dietetykami, fizjoterapeutami, masaże, pomiary składu ciała. Pragnienie będzie można ugasić zdrowymi koktajlami przygotowanymi za pomocą rowerowych blenderów napędzanych siłą mięśni. Zajęcia sportowe napędzać będzie muzyka puszczana przez najstarszą didżejką w Polsce, czyli DJ Wikę. O godz. 15:00 ze sceny głównej Pikniku DJ Wika nada rytm wielkiej międzypokoleniowej Zorbie. Bo sport jest dla każdego, niezależnie od wieku!

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *