Recital Kacpra Kuszewskiego w Teatrze Muzycznym ROMA

29 listopada o godz. 19:30 na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA odbędzie się recital Kacpra Kuszewskiego zatytułowany „Album rodzinny”.

fot. Materiały organizatora

 Po 4 latach „Album rodzinny” wraca na deski Teatru Muzycznego ROMA. To wyjątkowy spektakl muzyczny, w którym piosenki przeplatają się z osobistymi anegdotami. Aktor opowiada historię swojej rodziny, czyta fragmenty pamiętników, a także… listów miłosnych swoich przodków. Teksty piosenek są humorystyczne, czasem liryczne, a muzyka pulsuje rytmami tanga, charlestona i fokstrota. Całość utrzymana jest w klimacie niezwykle barwnych lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku.

„Album rodzinny” po raz pierwszy został wystawiony na Novej Scenie TM ROMA w 2015 roku. Recital zbiegł się z premierą płyty o tym samym tytule. Od tego czasu Kacper Kuszewski odwiedził kilkadziesiąt miast, w których „śpiewająco” opowiadał historie z życia swoich najbliższych. Inspiracją do powstania płyty był… stary album rodzinny. Babcia artysty pochodziła z mieszczańskiego domu. Przeglądając pożółkłe fotografie, aktor wpadł na pomysł dopisania życiorysy w formie piosenek.

Kacper Kuszewski współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA od wielu lat. Widzowie Novej Sceny mogli podziwiać jego kunszt aktorsko-wokalny w musicalach „Berlin, czwarta rano” i „Nowy Jork. Prohibicja”.

 

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *