Przegląd Teatrów Amatorskich SPOT

14 kwietnia 2018
Wstęp wolny!

Uwaga! SPOT wraca na scenę!
Po kilkuletniej przerwie wracamy do tradycji młodzieżowych spotkań teatralnych w Domu Kultury „Zacisze”. Zapraszamy teatry do wzięcia udziału w Przeglądzie Teatrów Amatorskich SPOT. Czekamy na Wasze zgłoszenia i do zobaczenia 14 kwietnia 2018.

Jury SPOTU:

EWA DOMAŃSKA

Aktorka Teatru Polskiego w Warszawie. Od debiutu w 1984 roku w „Weselu” w reż. Kazimierza Dejmka jest tej scenie wierna od 35 lat. 

Ewa Domańska ma w swoim dorobku kilkadziesiąt ról teatralnych, filmowych, telewizyjnych, radiowych i dubbingowych. Obsadzana jest najczęściej w rolach klasycznych, komediowych, ale także szekspirowskich i dramatycznych. Występowała u boku wybitnych artystów m.in. Andrzeja Łapickiego, Zbigniewa Zapasiewicza, Jana Englerta, Wiesława Gołasa ,Wiesława Michnikowskiego, Ignacego Gogolewskiego, Andrzeja Seweryna. Partnerowali Jej m.in. Natalia Sikora, Joanna Trzepiecińska, Piotr Cyrwus, Jacek Kawalec, Wojciech Malajkat.

W filmie, Ewa Domańska zadebiutowała rolą Asi w „Austerii” Jerzego Kawalerowicza. Później wystąpiła w roli Czajki w „Leśmianie” u boku męża Piotra Bajora, a także grała rolę Matki w telewizyjnym „Janku Muzykancie”. Zagrała w serialach „W labiryncie” oraz „Lekarze”.

Osobiście, ceni swój  liczny udział w dubbingu i w teatrze Polskiego Radia, gdzie stworzyła kreacje m.in. Oleńki z „Potopu”, Danusi z „Krzyżaków”, Zosi z „Pana Tadeusza” czy Soni z „Wujaszka Wani”.

Obecnie cieszy się satysfakcjonującą współpracą z wybitnym reżyserem ukraińskim Vladem Troickim. W Jego „Ukraińskim Dekameronie” zagrała dwie dramatyczne  role Matki i Śmierci. W swojej pracy zawodowej miała również kontakt z dziećmi i młodzieżą uczestnicząc przez kilka lat w prezentacji literatury w szkolnych programach edukacyjnych, w akcjach „Cała Polska czyta dzieciom”, prowadząc warsztaty teatralne i będąc Jurorem konkursu „Warszawska Syrenka”.

Żartobliwie sama artystka coraz częściej cytuje jednego ze swych wybitnych Pedagogów Aleksandra Bardiniego: „… zacząć jako aktor to jedno, ale skończyć karierę w tym zawodzie to dopiero nie lada wyczyn…”.

ANETA PŁUSZKA

Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu (1994). Od 1995 r. aktorka warszawskiego Teatru Baj. Jest reżyserem teatralnym („Pinokio” wg Carlo Collodiego, „Zima w Dolinie Muminków” Tove Janson, „Wielkomilud” Roald Dahl, „Dr Dolittle i jego zwierzęta” Hugh Lofting, „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy).

Aneta Płuszka jest również autorką wierszy, bajek i piosenek dla dzieci. Od ponad 20 lat związana z teatrem amatorskim, gdzie uczy, reżyseruje i prowadzi warsztaty.

PRZEMYSŁAW WYSZYŃSKI

Aktor teatralny, filmowy i głosowy. Reżyser, choreograf, doktor sztuki i wykładowca AT. Absolwent Lee Strasberg Theatre& Film Institute w Los Angeles (2013r.) oraz Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (2010r.). Współpracował z warszawskimi teatrami m.in.: Teatr Narodowy, Teatr Polski im. A. Szyfmana, Teatr Dramatyczny, Teatr Capitol, Teatr Scena, gdzie tworzył spektakle z takimi reżyserami jak m. in.: Jacques Lassalle, Jan Englert, Michał Zadara, Natalia Korczakowska, Jarosław Kilian, Agnieszka Lipiec-Wróblewska, Artur Tyszkiewicz, Andrzej Ferenc. Oto niektóre realizacje: „Aktor” C.K. Norwid, „Bezimienne dzieło” St. I. Witkiewicz, „Lorenzaccio” A. de Musset, „Natan Mędrzec” G. E. Lessing, „Król Lear” W. Shakespeare, „Miłości Chopina” na podst. listów F. Chopina, „Śluby Panieńskie” A. Fredro, „Romeo i Julia” W. Shakespeare, „Księżniczka na opak wywrócona” P.C. de la Barca, „Balladyna” J. Słowacki, „Zbójcy” F. Schiller, „Kordian” J. Słowacki.

Od 2010 roku stale współpracuje z Teatrem Polskiego Radia jako aktor i reżyser („Witz”, „Virion” – nagroda Audiobook Roku 2017). Praca głosem obejmuje także wiele realizacji dubbingowych polskich wersji językowych filmów i seriali.

Pracownik naukowy Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia warsztatowe z walk scenicznych w oparciu o repertuar klasyczny. Uzyskał tytuł naukowy doktora sztuki teatralnej po obronie pracy napisanej pod kierunkiem p.prof. Jana Englerta. Choreograf walk scenicznych, oto niektóre realizacje: „Lorenzaccio” A. de Musseta, reż. Jacques Lassalle, Teatr Narodowy w Warszawie; „Król Lear” W. Shakespeare’a, reż. Jacques Lassalle, Teatr Polski w Warszawie; „Sługa dwóch panów” reż. Tadeusz Bradecki, Teatr Dramatyczny w Warszawie.

Brał udział w takich produkcjach filmowych i telewizyjnych jak m .in.: „Różyczka” reż. Jan Kidawa-Błoński, „W Sieci” reż. Katarzyna Babicz, „Prawo Agaty”, „Na Wspólnej”, „Ojciec Mateusz”, „M jak miłość”. Wyreżyserował film krótkometrażowy pt. „Makbet” inspirowany twórczością W. Shakespeare’a.

REGULAMIN

ORGANIZATOR
Dom Kultury „Zacisze”
w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
ul. Blokowa 1 , 03-641 Warszawa
www.zacisze.waw.pl

CELE PRZEGLĄDU:
Jednoczenie ludzi o wspólnych zainteresowaniach.
Konfrontacja dorobku amatorskich zespołów teatralnych.
Konsultacje z jurorami.

TERMIN I MIEJSCE:
Sobota, 14.04.2018
Dom Kultury „Zacisze” ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa

WARUNKI UCZESTNICTWA:
W przeglądzie mogą wziąć udział grupy teatralne o charakterze amatorskim, skupiające młodzież w wieku 15-25 lat.
Przedstawienia jednoosobowe i wieloosobowe.
Czas trwania spektaklu nie może przekraczać 50 minut.
Do przeglądu może być zgłoszony tylko jeden spektakl danej grupy teatralnej.

ZGŁOSZENIA:
Należy wypełnić kartę zgłoszenia ze strony www w terminie do 28.03.2018. Organizator zastrzega możliwość weryfikacji zgłoszeń.
Organizator prześle na wskazany w zgłoszeniu adres mailowy harmonogram prezentacji do 6.04.2018. Program będzie również zamieszczony na stroniehttps://zacisze.waw.pl/pl/SPOT2018

NAGRODY
Jury przyzna nagrody pieniężne:
Grand Prix
Nagroda dla najlepszego reżysera
Nagroda dla najlepszego aktora
Dodatkowo wyróżnienia.

INFORMACJE DODATKOWE:
Organizator nie zwraca uczestnikom kosztów podróży. Organizator zapewnia możliwość kupienia ciepłego posiłku, kawy, herbaty na miejscu.
Wszystkie informacje są na stronie https://zacisze.waw.pl/pl/SPOT2018

Osoby odpowiedzialne za przegląd:
Katarzyna Tumiłowicz-Piotrowska
k.tumilowicz@zacisze.waw.pl
Katarzyna Olk
dk@zacisze.waw.pl
tel. 22679 84 69 wew.2, 22743 87 10 wew.2.

Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystywania nagrań video i zdjęć zarejestrowanych podczas Przeglądu Teatrów Amatorskich SPOT do celów promocyjnych Domu Kultury „Zacisze”.

Karta zgłoszenia jest integralną częścią regulaminu. Wysłanie karty jest jednoznaczne z akceptacją jego warunków. Udział w przeglądzie jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w zgłoszeniu (określonych w Ustawie o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. z 2012 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.) dla potrzeb niezbędnych do realizacji Przeglądu.

Więcej: https://www.facebook.com/events/603289916670291/

https://zacisze.waw.pl/pl/SPOT2018

Dojazd: ZTM 190, 140, 340, 738 przystanek Tużycka, 512 przystanek Kościeliska, 527 przystanek Młodzieńcza.

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10

www.zacisze.waw.pl

pr@zacisze.waw.pl

sekretariat@zacisze.waw.pl

 

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *