Przedpremiera „Les Misérables” Śródmiejskiego Teatru Muzycznego

Zapraszamy na przedpremierę legendarnego musicalu „Les Misérables” produkcji Śródmiejskiego Teatru Muzycznego! Już 25 czerwca na deskach Teatru Studio w Warszawie odbędzie się pierwszy pokaz dziesiątego już tytułu wystawianego przez ŚTM.

Śródmiejski Teatr Muzyczny obchodzi w tym roku 10-lecie swojej działalności i z tej okazji przygotowuje się do wystawienia musicalu „Les Miserables” na scenie Teatru Studio. ŚTM działa charytatywnie, a spektakle, które udało się przez 10 lat zrealizować z zagranicznymi agencjami, są na najwyższym poziomie.

Młodzież, która związana jest ze Śródmiejskim Teatrem Muzycznym, stała się dzięki swojej wielkiej pracy, jedną z najbardziej rozpoznawalnych scen młodzieżowych w Polsce. To przede wszystkim zasługa bardzo młodego reżysera, aktora i opiekuna zespołu – Antoniusza Dietziusa – absolwenta wydziału aktorsko-wokalnego Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureata nagrody Nieprzeciętni, a obecnie członka Kapituły tej nagrody, stypendysty Burmistrza i jurora w wielu konkursach, ostatnio w Polsacie w programie „All Together Now”. Antoniusz to postać niezwykła. Potrafi młodych ludzi zdopingować, zmotywować, pokazać drogę, nauczyć śpiewu, warsztatu aktorskiego i zachowań scenicznych, a nawet nadać sens ich życiu. Niezmiernie pracowity człowiek – tytan pracy. Sam potrafił spędzać noce na przygotowaniu scenografii. Młodzi ludzie sami przygotowują rekwizyty, elementy scenograficzne (np. samodzielnie składali samolot do musicalu MISS SAIGON w Teatrze Studio), przygotowują większą część kostiumów. To tytaniczna praca, którą wykonuje ta młodzież od lat. Wiele z tych osób uczy się, studiuje, a także pracuje. Antoniusz Dietzius swoją klasą, talentem i charyzmą potrafi ich zjednoczyć i powstają spektakle, które inni oceniają na równi z profesjonalnymi produkcjami. Castingi do musicali ŚTM mają charakter otwarty, dzięki czemu każdy utalentowany człowiek ma szansę spróbować swoich sił.

fot. Materiały organizatora

Wielu znawców teatru i krytyków teatralnych ocenia wysoko umiejętności młodych twórców, dla których często jest to debiut sceniczny. Po uczestnictwie w Śródmiejskim Teatrze Muzycznym – próbują swoich sił na innych scenach i osiągają sukcesy. Dostają się do Akademii Muzycznych czy Szkół Teatralnych (Kasia Kanabus czy Maciej Dybowski, który występował u Beaty Kawki w Teatrze w Lesznie. Do współpracy w tym Teatrze Beata Kawka zaprosiła także Antoniusza Dietziusa, gdzie wyreżyserował z sukcesem 2 spektakle). Młodzi podbili już warszawskie sceny teatralne – występowali w Teatrze Studio, Teatrze Współczesnym czy Teatrze Palladium.

Młodym udaje się przekonać do siebie i uzyskać licencję od bardzo dobrych zagranicznych wytwórni, co potwierdza ich poziom artystyczny. Na przykład „Miss Saigon”, która pokazana została na deskach Teatru Studio w pierwszej w Polsce wersji „school edition” , przygotowana była we współpracy ze światowej sławy agencją MTI Shows. „Skrzypek na Dachu” realizowany był pod patronatem Naczelnego Rabina Polski Michaela Schuedricha. Każda z produkcji ma swoich medialnych sprzymierzeńców, Partnerów i Przyjaciół, którzy widząc talent młodego zespołu i jego całkowite oddanie w przygotowanie sztuki, wspierają nas co roku. Dzięki temu zespół może się rozwijać i szkolić swoje umiejętności.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *