Premiera spektaklu „Tata” w Teatrze Lalek Guliwer

7 kwietnia w Teatrze Lalek Guliwer odbędzie się premiera spektaklu „TATA” w reżyserii Marka Ciunela. Przedstawienie powstaje na podstawie książki Toona Tellegena pt. „Tata”.

Wyobraźcie sobie Tatę, który jest wysoki jak najwyższa góra świata a Wy możecie się wspiąć po jego ramieniu i z czubka jego nosa podziwiać świat. Albo tatę, który mieści się do pojemnika na drugie śniadanie i w szkolnej ławce podpowiada Wam ułamki. Taki tata to skarb! W naszym spektaklu poznacie Tatę, który jest wszechmocny i to bez znaczenia czy przewyższa domy, czy mieści się w pudełku od zapałek.

Nasz Tata to bardzo dziwny i tajemniczy stwór. Posiada wiele cech łączących go z gatunkiem ludzi ale posiada też cechy zupełnie wyjątkowe i typowe tylko dla niego:

Jest wysoki i jednocześnie niski, młody i stary, silny i pękający na pół, wszystkowiedzący i nic-niepamiętający, odważny i zapłakany, świat-do-kupy-składający.

Ma jeszcze dużo innych właściwości ale o nich dowiecie się oglądając spektakl„Tata”. Zapraszamy Was do świata magicznego, który przenosi do wspomnień i odczuć z dzieciństwa, bez względu na wiek. Bo któż nie pamięta dziecięcych wyliczanek czyj tata jest największy i najpotężniejszy!? Bo jak jest się małym to ten dorosły Tata czy Mama to mogą wszystko. Nawet Świat mogą uratować!

Spektakl powstał na postawie książki „Tata” Toona Tellegena, książki, która oczarowała rodziców i ich dzieci. Zachwycający język Tellegena i jego dzika wyobraźnia stworzyły piękne literackie dzieło.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *