Premiera słuchowiska „Hotel Belle Vue”

Utrata majątku na niemądrych spekulacjach to powód, dla którego Mac o’Key chce zakończyć swoje życie. Nie on jeden posuwa się do tak radykalnej decyzji. Premiera słuchowiska „Hotel Belle Vue” w reżyserii Aleksandry Jakubczak z udziałem Mirosława Zbrojewicza, Krzysztofa Zarzeckiego, Antoniego Scardiny oraz aktorek z grupy TERAZ POLIŻ już w najbliższą niedzielę, 12 listopada 2017 r. o godz. 16:00 w Domu Kultury KADR.

To już trzecie z cyklu 5 słuchowisk stworzonych przez członkinie grupy TERAZ POLIŻ i prezentowanych w formie „silent theatre” w ramach projektu „córy warszawskie #dziwystołeczne”. Tym razem będzie to dramat na podstawie tekstu Magdaleny Samozwaniec, pokazujący absurd sytuacji, w której znalazła się grupa ludzi zamkniętych w hotelowej przestrzeni, skazanych na swoje towarzystwo tuż przed śmiercią.


Hotel z pięknym widokiem kojarzy się raczej z wypoczynkiem, wakacjami i wspaniale spędzonym czasem. Aż chce się żyć. A co jeśli właśnie się nie chce? Tym lepiej. „Kto chce szybko i bezboleśnie skończyć z życiem, niech zwróci się do nas – dyskrecja zapewniona…” brzmi hasło reklamujące hotel Belle Vue. Każdy gość przybywający do hotelu ma swój powód, „(…) nikt nie ma dosyć życia jako
takiego – tylko swojego życia” – jak mówi jeden z bohaterów, których stać na kupienie sobie śmierci. Każdy też wybiera sposób realizacji – może to być na przykład śmierć z tęsknoty za ojczyzną, przez zatrucie zapachem kwiatów czy ugryzienie jadowitego węża. Wszystkich łączy jedno – nie chcą już dłużej żyć z tym, że sami nie mają na tyle odwagi, aby popełnić samobójstwo. Wolą, żeby ktoś zrobił to za nich.

Obsada:
Judyta – Marta Jalowska [TERAZ POLIŻ]
Gloria – Adrianna Kornecka [TERAZ POLIŻ]
Margot – Dorota Glac [TERAZ POLIŻ]
Eryk – Krzysztof Zarzecki
Mac o’Key – Mirosław Zbrojewicz
Portier – Antoni Scardina

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *