Premiera gościnnego spektaklu pt. PÓŁ NA PÓŁ w Teatrze Polonia

W piątek 17 marca w Teatrze Polonia odbędzie się warszawska premiera gościnnego spektaklu pt. PÓŁ NA PÓŁ, w którym występują Piotr Polk i Piotr Szwedes. Przedstawienie na podstawie współczesnego hiszpańskiego tekstu wyreżyserował Wojciech Malajkat.

Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo…Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają ten dylemat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki… żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo… śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku – Alfreda Hitchcocka.


Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru.

Tekst PÓŁ NA PÓŁ został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie w Nowym…Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500.000 widzów. W piątek 17 marca 2017 spektakl po raz pierwszy zobaczą widzowie z Warszawy. Na kolejne przedstawienia zapraszamy także 18 i 19 marca.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *