Premiera „CAFE SAX” z piosenkami Agnieszki Osieckiej

Warszawski Teatr Rampa przygotował nowy muzyczny spektakl z wyjątkowymi utworami, które wpłynęły na historię polskiej piosenki. Premiera już 20 i 21 stycznia.

 obsada-2

Dawna Kawiarnia Sax na ulicy Francuskiej to jedno z miejsc w Warszawie, które najbardziej kojarzy się z Agnieszką Osiecką. Poetka bywała tam bardzo często, miała swój ulubiony stolik. Inspirowała się tym miejscem i przewijającymi się tam ludźmi, zwłaszcza na tzw. życiowych zakrętach. Z zaciekawieniem obserwowała też przechodniów w ich codziennym zabieganiu. Swoje spostrzeżenia już jako zaczątki wierszy spisywała często na papierowych serwetkach. Pewnie dlatego najbardziej adekwatnym miejscem dla przypomnienia piosenek poetki jest jej ulubiona kawiarnia „wyczarowana” tym razem w Teatrze Rampa.

W jego nowym spektaklu pt. „Cafe Sax” w reż. Cezarego Domagały usłyszymy aż 22 piosenki z tekstami Osieckiej w nowych aranżacjach Pawła Steczka. W spektaklu zabrzmią więc takie hity jak: „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Wielka woda”, „Okularnicy”, „Czy te oczy mogą kłamać?” jak i mniej znane, piękne nostalgiczne ballady. Śpiewający je bohaterowie – stali bywalcy kawiarni – opowiadają o sobie i swoim życiu mądrymi piosenkami, w których odnaleźć się mogą Widzowie. W spektaklu wystąpią aktorzy Teatru Rampa w podwójnej obsadzie: Michalina Brudnowska/Katarzyna Kozak, Małgorzata Duda-Kozera/Dorota Osińska, Julian Mere/ Mieczysław Morański, Piotr Furman/ Robert Kowalski. Uroczyste premiery „Cafe Sax” już 20 i 21 stycznia w Teatrze Rampa. Wydarzeniu towarzyszy otwarcie teatralnej kawiarni Cafe Rampa w foyer Sceny Kameralnej oraz wystawa prac plastycznych Haliny i Bartłomieja Kuźnickich „Klucz do szczęścia” inspirowana poezją Agnieszki Osieckiej.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *