„Prawda” w Studiu Teatralnym

W artystycznej kamienicy przy ul. Lubelskiej 30/32 na warszawskiej Pradze, 19 października odbędzie się premiera spektaklu PRAWDA w reżyserii Piotra Borowskiego.

Mówimy tekstami tradycji chrześcijańskiej. Dokonaliśmy ich subiektywnego wyboru, by ukazać powstawanie instytucji Kościoła Katolickiego. Mówimy tekstem Wielkiego Inkwizytora z „Braci Karamazow” Dostojewskiego, a także przywołujemy wspomnienia minionych bluźnierczych dzieł teatralnych.

Czujemy, że obecnie, gdy coraz częściej słyszy się głosy polityków o zapowiedzi powstania europejskiej nieliberalnej demokracji chrześcijańskiej, ważne jest, by bez kompleksów i lęku przyjrzeć się swojej tradycji – swoim wspomnieniom, swoim odczuciom i swoim wyobrażeniom o niej. To w warstwie społecznej.

Natomiast w warstwie osobistej – by po pierwsze, mieć poczucie, że przebadałem źródła swoich kulturowych nawyków; po drugie, by poczuć, znaleźć w sobie ślad, okruch prawdy tej tradycji; po trzecie, że nie opierałem się na żadnym autorytecie. Może zaprzeczyłem wielu ustalonym faktom, może wszystkiemu i poszedłem dalej, by szukać odpowiedzi na to, jak i po co żyć.

reżyseria: Piotr Borowski
obsada:
Magda Czarny, Michał Lorent, Gianna Benvenuto
scenografia i kostiumy:
Marta Kuliga
muzyka:
Arek Waś, Albert Karch

data: premiera – 19 października (piątek), godz. 19:00
20 i 21 października (sobota i niedziela), godz. 19:00
miejsce: Studium Teatralne // Lubelska 30/32, Warszawa
bilety: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy) // rezerwacje: bilety.st@gmail.com

www.studiumteatralne.pl // https://www.facebook.com/events/554591578329875/

Studium Teatralne – grupa, która za cel obrała wszechstronny rozwój, poznanie i przekroczenie ograniczeń kulturowych, politycznych, religijnych, a przede wszystkich własnych.
Interesuje nas całkowita swoboda twórcza, wolna od zakazów i tabu.
Nasza codzienna praktyka to powszechna edukacja obejmująca pracę nad ciałem, kompozycją sceniczną, poszerzaniem świadomości twórczej, nad relacjami z innymi.
Całe zebrane doświadczenie i cały nasz wysiłek znajdują wyraz w spektaklu teatralnym.
Mamy miejsce do pracy na warszawskiej Pradze o powierzchni 340 m2. Prowadzimy regularne zajęcia dla ludzi zainteresowanych samorozwojem, które obejmują ruchową kontemplacją, zwiększenie sprawności fizycznej oraz pracę nad prostymi działaniami kreatywnymi. Nasze niezmienne marzenie to sprostać ciśnieniu naszych czasów, dać ludziom poczucie wielkich możliwości twórczych w sztuce teatru i zachować nieustanną otwartość w relacjach z młodym pokoleniem.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *