Prapremiera spektaklu “Strefa Komfortu” w Teatrze ME/ST

Na temat stworzenia społeczeństwa idealnego dysputy prowadzili już filozofowie starożytni. Czy istnieją szanse na realizację utopijnej wizji? Czy w wielomilionowym kraju jest możliwe znalezienie konsensusu dla tylu jednostek, indywiduów? Co z ludźmi, którzy nie odnajdują swojego miejsca w świecie ciągłego pędu, abstrakcyjnie hamującego ich pragnienia? Czy wybór o wycofaniu się z życia byłby słuszny?

plakat-strefa-komfortu

„Strefa komfortu” rzuca wyzwanie konwenansom zakorzenionym w kulturze, jednocześnie stawiając pytania odnośnie roli jednostki i jej możliwości w społeczeństwie. Oś wydarzeń koncentruje się na dziecku oczekującej rozwiązania matki, której pragnienia i plany wobec niego, zostają skonfrontowane z jego przyszłymi doświadczeniami i dramatami. Warunki życia w kraju, nie dającym szerokich perspektyw zmuszają do decyzji trudnych, niejednokrotnie bolesnych, a dopiero czas pokazuje ich zasadność i skutki, oddziałujące nie tylko na bohaterów.
Osobista historia staje się zarzewiem do dyskusji na temat ograniczeń, wychodzących z państwa oraz społeczeństwa. A może z nas samych? Gdzie znajduje się ta linia, oddzielająca przyswojone normy od wewnętrznych, wrodzonych zachowań? Kto tak naprawdę jest winien tragedii dziecka, którego życie miało być idealne, a kraj w którym się urodziło miejscem niemalże rajskim? Co by się stało, gdyby bariera, otaczająca ludzkie strefy komfortu została zburzona?
Sztuka lawiruje między tematami aktualnymi, społecznymi oraz obszarem natury człowieka. Dysputy między bohaterami dotykają przekonań widzów, zmuszają do refleksji nad relacją z państwem, jednocześnie zachowując wymiar personalny z myślą o własnych pragnieniach i celach, również tych dotąd niespełnionych oraz potrzebie znalezienia sposobu radzenia sobie z niełatwymi sytuacjami, jakie mogą lub mogły spotkać nas w toku całego życia.

TERMINY POKAZÓW:
06.11.2016 g.19.00 (niedziela)
07.11.2016 g.19.00 (poniedziałek)
11.11.2016 g.19.00 (piątek)
12.11.2016 g.19.00 (sobota)
13.11.2016 g.19.00 (niedziela)
Pałac Zamoyskich (Pawilon SARP) ul. Foksal 2 w Warszawie

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *