Polskie drogi do Wolności

W imieniu Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów, stowarzyszenia “WEST” oraz partnerów medialnych serdecznie zapraszamy na koncert pt. “Polskie drogi do Wolności”, który odbędzie się z okazji wielkiego jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Program koncertu zespołu wokalno-aktorskiego “Sonanto” to opowieść o polskiej walce o wolność w ciągu ostatniego stulecia – od pieśni legionowych i żołnierskich, przez czas II wojny światowej aż po najbardziej znane pieśni bardów “Solidarności”.
Koncert odbędzie się 25 listopada, początek o godzinie 19:00 w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Aniołów. Wstęp tradycyjnie wolny!

Zespół wokalno-aktorski „Sonanto” powstał w Warszawie w 2012 r. – obecnie tworzy go kilkanaścioro wokalistów, śpiewających aktorów oraz instrumentalistów. Członkami zespołu są absolwenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (obecnie Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego), Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Wokalno-Estradowego ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie czy Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej – wielu spośród nich to aktorzy i wokaliści teatrów muzycznych a także profesjonalni instrumentaliści.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *