Polecane nowości książkowe 2018

 Polecane nowości książkowe to pozycje, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Wielu czytelników oczekiwało ich z niecierpliwością, dla innych najpewniej okażą się miłym zaskoczeniem.

Na rynku wydawniczym nieustanie pojawiają się nowe książki. Wszystkich nie zdołamy nawet pobieżnie przejrzeć, ale niektórym warto przejrzeć się bliżej. Z pewnością pośród przygotowanych z dbałością pozycji, znajdziemy taką, która zaspokoi nasze czytelnicze potrzeby. Czas, który poświęcimy na czytanie książki, będzie doskonałym sposobem na relaks.

Polecane nowości książkowe 2018 obejmują jedne z najlepszych pozycji, które w ostatnim czasie pojawiły się na rynku. Jeśli jeszcze ich nie poznaliśmy, pora to zmienić.

Na szczególną uwagę zasługują powieści obyczajowe. Ten gatunek nie traci na popularności i cyklicznie dostarcza wrażeń czytelnikom. Potrafią bowiem oni docenić, że autorów piszących książki z tego gatunku często inspiruje życie i prawdziwe historie.

Polecana nowość książkowa to „Drugie życie rzeczy” Grażyny Krynickiej. Jest to przepełniona emocjami powieść obyczajowa, która przekonuje, że ostatnie słowo zawsze należy do życia. Wszyscy lubimy planować i staramy się uczynić swój los przewidywalnym. Niestety, żadne starania nie uchronią nas przed nieprzewidywalnymi sytuacjami. Pewnego dnia może zdarzyć się coś, co zmieni wszystko. Przekona się o tym główna bohaterka Maria. Wracając do domu, przez myśl nie przemknie jej żaden bulwersujący obraz. We własnej sypialni, we własnym łóżku ujrzy jednak męża kochającego się z inną kobietą. Chaos, jaki w momencie wkradnie się w jej duszę, pozwoli jej jedynie wybiec z mieszkania i zwymiotować. Życie będzie się jednak toczyć dalej, a ona będzie musiała odnaleźć w nim miejsce dla siebie. Fabuła powieści rozbudza nawet skrajne emocje. Nieprzewidywalne zwroty akcji i dynamiczne tempo narracji sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Ta wzruszająca powieść uświadomi nam siłę nieoczekiwanych zdarzeń i zwróci uwagę na rzeczy, które mówią i na ludzi, którzy stają się lepsi, nawet gdy czynią zło.

http://www.psychoskok.pl/produkt/drugie-zycie-rzeczy/

 

Wyjątkowa książka to „Inny wariant życia”. Poruszająca opowieść o wielkiej mocy przebaczania. Nie zdołamy zaplanować przyszłości, bo nie sposób przewidzieć, jak potoczą się koleje naszego losu. Gdy nadejdzie moment zawirowań, warto być gotowym nawet, by podjąć najtrudniejszą decyzję. Lektura książki zapewni czytelnikom niezapomniane emocje. Poznamy wzruszającą historię Izy i Janusza. Tą parę połączyło szczere uczucie. Wspólne życie nie było jednak usłane różami. Gdy Janusz się realizował, Izę przytłoczyło wczesne macierzyństwo. Los wielokrotnie stawiał na ich drodze wyzwania, oni sami natomiast, nie zawsze potrafili odnaleźć się w sytuacji. Przekonamy się o tym w trakcie lektury. Nie zabraknie skomplikowanych momentów, silnychwzruszeń, zdarzeń tragicznych, ale również tych pełnych spokoju i radości. Powieść skłania do głębszych refleksji. Jedną z nich będzie próba zrozumienia, że kiedy nastąpi czas bolesnych zajść, zawsze będziemy mieć dwa wyjścia. Pokochać „Inny wariant życia” lub walczyć z nim.

http://www.psychoskok.pl/produkt/inny-wariant-zycia/

 

Nie można zapomnieć o czytelnikach, którzy poszukują obyczajowej treści dopełnionej fantastyką. Wówczas przecież całkiem realne historie nabierają nieco magicznego wyrazu.

Jedną z takich propozycji jest bajka, która miesza się z rzeczywistością „Adler. Tajemnica Zamku Bazina”Marty Merriday. Powieść przygodowa osnuta fantastyką. Akcja rozgrywa się w czasach współczesnych a inspirowana jest mrocznym klimatem Wysp Brytyjskich. Młody biolog Adler zostaje poproszony o rozwiązanie pewnej mrocznej zagadki. Dokładnie chodzi o schwytanie bestii, która atakuje i zabija lokalne zwierzęta w Pelham. Życie spokojnej, żyjącej codziennymi problemami mieszkańców wioski, przerywają na początku drobne epizody, a potem coraz częstsze incydenty, wypadki i dziwne krwawe zdarzenia. Społeczeństwo czuje się ogromnie zagrożone. Podejmują wspólnie próbę złapania przestępcy, ale bez rezultatu. Jedyną nadzieją jest teraz Adler. Rozwiązywanie tajemniczych zagadek, to dla niego wielka frajda. Tym razem jednak nie spodziewa się, że pobyt w Pelham tak się wydłuży, a prywatne śledztwo nabierze niespodziewanego obrotu.Fikcyjna rzeczywistość, w której odnaleźć można paletę barwnych postaci i fantazyjnej przyrody. Powieść skłania do refleksji nad rozwojem genetyki.

http://www.psychoskok.pl/produkt/adler-tajemnica-zamku-bazina/

Warto przeczytać książkę, która swą aktualnością poraża i… przeraża.„S.N.U.F.F.” Wiktora Pielewina, współczesnego, rosyjskiego prozaika to powieść, która  pozostaje pod wpływem, modnej aktualnie (głównie dzięki takim wieloautorskim projektom jak „Uniwersum Metro 2033”, czy „S.T.A.L.K.E.R.”), tematyce postapokaliptycznej.Książka zmusza nas do refleksji na czym polega wolność, jaki wpływ ma na nas technologia i rozwój, a także polityka i media, kreujące obraz świata.Powieść ta, to również antyutopia pokazująca świat, który ulega całkowitej przemianie za sprawą technologii. Ale czy może zdarzyć się tak, że to maszyny będą mądrzejsze od ludzi. Czy taki szybki rozwój technologii doprowadzi kiedyś do tego, że człowiek zostanie przechytrzony przez stworzoną przez siebie maszynę? (…). Wiktor Pielewin – twórca wielu książek o tematyce science-fiction. Jego nieporównywalne postrzeganie świata zaskoczyło już wielu. W „S.N.U.F.F.-ie” nie odbiega od swoich standardów przedstawiając postapokaliptyczne wizje wojny, zdarzenia, które maja mieć miejsce po globalnej katastrofie, a może już mają…

http://www.psychoskok.pl/produkt/s-n-u-f-f/

 

Dla grona czytelników lubiących silne wrażenia, tajemniczość i dreszczyk emocji, nie może zabraknąć thrillerów psychologicznych. Książek trzymających w napięciu do ostatniej strony i gwarantujących tak pełne grozy chwile, których nie chcielibyśmy zaznać w swoim realnym życiu.

Jedną z takich pozycji jest „Uśpiona. Który to wariant rzeczywistości?” Anki Mrówczyńskiej.Książka dla czytelników o mocnych nerwach, bowiem teksty są tak bardzo brutalne, że aż realne. Analiza każdej stronyksiążki uświadamia, jak ogromny wpływ na naszą psychikę mają doświadczenia z przeszłości. Thriller przedstawia kilka historii, postaci, które wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego. Ale czy tak jest naprawdę? Historia nastoletniej Jagody, której ojciec – polityk, uzależniony jest od paranoicznego prokuratora. Uciekająca przed dręczycielami Majka. 16-letni Andrzej, który pozbył się człowieka nękającego jego rodzinę. Losy wszystkich bohaterów nieprzerwanie łączą się ze sobą, napędzając do dalszych działań. Finał splotu wszystkich relacji jest niesamowicie szokujący. Czytelnikowi przedstawiony zostaje jeszcze jeden wariant rzeczywistości.

http://www.psychoskok.pl/produkt/uspiona/

Niesamowity thriller zapewniający czytelnikowi emocje na najwyższym poziomie to „Bez wyjścia” Lidii Tasarz. Książka jest kontynuacją pierwszej części pt. „Nić Ariadny”. Szczegółowa analiza przeszłości, odsłanianie życiowych sekretów, czasami mocno szokujących, to wszystko ma doprowadzić do odzyskania własnej tożsamości. Agata straciła pamięć w wyniku wypadku, do którego doszło w tajemniczych okolicznościach. W parku, w którym biegała dziewczyna nie ma żadnych świadków zdarzenia. Kobieta budzi się w szpitalu, ale to co odkrywa przeraża ją strasznie. Całkowita utrata pamięci rujnuje jej życie. Kim jest? Gdzie pracuje? Co robi na co dzień? Ludzie, którzy ją otaczają nie wzbudzają zaufania, dlatego całej prawdy o sobie musi dojść sama. W drugiej części „Bez wyjścia” Agata niby odzyskuje pamięć, ale nadal coś dziwnego dzieje się w niej i wokół niej. Nowe twarze, nowe dziwne zdarzenia i dziewczyna łudząco podobna do Agaty… O co w tym wszystkim chodzi?

http://www.psychoskok.pl/produkt/bez-wyjscia/

 

Książki inspirowane losami autentycznych postaci oraz fabularyzowane na prawdziwych życiorysach powieści to kolejny popularny gatunek. Zajścia, które miały miejsce w rzeczywistości, przyciągają uwagę odbiorców umiejących docenić siłę wspomnień.

Pozytywna, pełna zaskoczeń książka to „Od niechcenia” Leszka Mierzejewskiego. Fabuła zabierze nas w fascynującą podróż od końca lat sześćdziesiątych po dzisiejsze dni. Poznamy historię życia Andrzeja. Jest to prawdziwa postać, przyjaciel autora, stąd całość można uznać za fabularyzowaną biografię. Przyjdzie nam cofnąć się do czasów PRL-owskich. Ówcześnie bywało ciężko, ale co sprytniejsi czerpali z życia pełnymi garściami. Andrzej należał do tej grupy. Zaraz po maturze postanowił wyrwać się z realiów wiejskiego życia i zamieszkać w stolicy. Studia rozpoczęte na Politechnice, otwierają przed nim wiele możliwości. Pomieszkiwanie w akademiku, gdy należy wykonywać prace za „miastowych” kolegów, czasem irytuje, ale brak kontroli rodzicielskiej rozbudza wyobraźnię. Gdy Andrzej stopniowo przestanie czuć się, jak gorszy, minie trochę czasu. Nigdy nie będzie jednak narzekać na niepowodzenia. Przydatna szczególnie w tamtym czasie sztuka kombinowania, upór i zaradność pozwoli mu odnaleźć się w roli sportowca AZS, bramkarza oraz barmana. Nim doczeka czasu statecznej stabilizacji, dziać będzie się naprawdę wiele. Znajdzie się czas na polowania, zarabianie dużych pieniędzy, imprezy, miłostki i życiowe zdrady. To książka dla młodych i dojrzałych czytelników, którzy chcą dobrze się bawić i trochę powspominać czasy III Rzeczpospolitej.

http://www.psychoskok.pl/produkt/od-niechcenia/

Zaprezentowane książki to najciekawsze, polecane nowości książkowe. Warto więc wybrać choć jedną z nich, by  przypomnieć sobie, jak silne mogą być czytelnicze wrażenia.

http://www.psychoskok.pl/ksiegarnia-wyroznione/nowosci/

http://www.psychoskok.pl/

 

Materiał sponsorowany

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *