Pinokio – STREAMING Nowego Teatru

17 stycznia o godz. 17:00 w Nowym Teatrze odbędzie się streaming Pinokia w reżyserii Anny Smolar.

Uwaga!
Nasz Pinokio NIE JEST:
o grzecznym chłopcu
o nauce pokory
o stawaniu się normalnym
Nasz Pinokio JEST:
o wiecznym pragnieniu wolności
o sile buntu
o granicach tożsamości, również cielesnej

Twórcy spektaklu pozostają z dala od archaicznej wizji wychowawczej, opartej na zasadzie: spełnij oczekiwania dorosłych, a dostaniesz nagrodę. Pinokio o swoją niezależność walczy całym ciałem. Raz po raz buntuje się przeciwko wszelkim autorytetom. Jak dziecko we mgle szuka drogi do wolności, a właściwie – do niepodległości. I – prawdopodobnie, jak wielu jego rówieśników – podejrzewa, że pieniądze dają wolność. Skąd bierze się jego hipermaterializm? Kłamstwo staje się dla niego jedynym narzędziem ucieczki przed biedą, w której żyje Ojciec. Pinokio wstydzi się i kłamie. Ryzykuje i blefuje, gotów stracić życie, byleby nie zdradzić, z jakiego domu pochodzi. Pinokio drażni, jest pełen wad, ale też pociąga i fascynuje. Może i krzywo marzy; za to pozostaje wierny swoim marzeniom. Pinokio wyzwoli się z drewna dopiero po doświadczeniu wielu pokus i upadków. Daleki od ideału, za to wiecznie niezależny.

fot. Materiały organizatora

Reżyseria: Anna Smolar
Scenografia: Anna Met
Kostiumy: Anna Axer Fijałkowska
Asystentka scenografa: Grażyna Kopeć
Muzyka na żywo: Natalia Fiedorczuk, Karolina Rec
Światła: Rafał Paradowski
Wizualizacje: Filip Zagórski, VJ FX
Asystent reżyserki: Adam Kasjaniuk

Występują: Monika Babula, Magdalena Cielecka, Dominika Knapik / Paweł Sakowicz / Małgorzata Gorol, Łukasz Kos / Marek Kalita, Zygmunt Malanowicz / Paweł Sakowicz, Piotr Polak, Magdalena Popławska, Maciej Stuhr / Wojciech Kalarus

Joël Pommerat – jeden z najwybitniejszych dziś autorów i reżyserów francuskich – umie dialogować ze współczesnością. Traktuje dzieci tak samo poważnie jak dorosłych. Wywołuje śmiech naznaczony melancholią i w ten sposób stawia ważne pytania. Jego Pinokio to nowe wcielenie dobrze znanego bohatera dziecięcej wyobraźni.

Streaming w cenie: 10 PLN

Czas trwania spektaklu: 1 godzina 15 minut z przerwą

Spektakl dla dzieci 5+

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *