Piknik rodzinny Niedziela z … Operą Narodową

8 maja w godz. 10:00 – 18:00 Teatr Wielki-Opera Narodowa zaprasza na Piknik rodzinny Niedziela   z … Operą Narodową, który odbędzie się na placu Teatralnym.

Na olbrzymim ekranie ustawionym w centralnej części placu przez cały dzień odbywać się będą projekcje najnowszych spektakli z repertuaru Teatru Wielkiego – Opery Narodowej m.in. Strasznego dworu Stanisława Moniuszki, baletowej Burzy w choreografii Krzysztofa Pastora, oraz spektaklu dla dzieci pt. Bajko, gdzie jesteś?
Na scenie usłyszymy na żywo m.in. arię Miecznika ze Strasznego dworu i duet kwiatów z opery Lakme Leo Delibesa w wykonaniu solistów Opery Narodowej oraz dziecięcy Chór „Artos”.
W salonie literackim dyrektor TVP Kultura, Mateusz Matyszkowicz, porozmawia z autorami książek wydanych przez Teatr m.in. prof. Ewą Łętowską i Krzysztofem Pawłowskim, Antonim Liberą i Mariuszem Trelińskim.
Tego dnia Teatr odsłoni kurtynę i zaprosi za kulisy największej sceny operowej w Europie. O każdej pełnej godzinie spod wejścia głównego wyruszą wycieczki do magicznego świata opery.

niedziela-z-opera-narodowa-teatr-wielki-warszawa-2016-05-02-530x760
W przestrzeni specjalnie przygotowanej dla najmłodszych, dzieci pod okiem animatorów spędzą twórczy dzień. Na warsztatach plastycznych stworzą recyklingowe maski, dowiedzą się, co można zrobić z dziurawą skarpetką, a do domu zabiorą samodzielnie wykonanego baśniowego ptaka.
Podczas lekcji baletowych małe dziewczynki będą mogły na chwilę poczuć się jak prawdziwe tancerki, z autorem książki Moni i Uszko Grzegorzem Kasdepke dzieci porozmawiają o tajnikach operowego savoir-vivre’u, a o tym, jak powstają ilustracje do książek opowie Edward Dwurnik.
Prawdziwą gratką dla sympatyków opery i baletu będzie wyprzedaż kostiumów, w których największe divy i primabaleriny występowały na scenie Teatru Wielkiego, a miłośnicy literatury będą mogli kupić książki z Biblioteki TW – ON i uzyskać autograf autora.
Wygodne leżaki, balonowe show, bańkowisko, pyszne jedzenie, lody i wata cukrowa dopełnią familijną atmosferę wydarzenia.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *