Piąte urodziny Warszawskiej Kulturalnej

Kiedy pięć lat temu, w lutym 2014 r. wprowadzaliśmy na warszawski rynek nową gazetę, traktującą przede wszystkim o kulturze i sprawach z nią związanych, wielką niewiadomą była przyszłość takiego tytułu. Wynikało to przede wszystkim z niszowego obszaru o jakim pisaliśmy. Pierwszych kilka numerów było nauką całego know-how. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale z każdego z nich wyciągaliśmy wnioski. Warszawska Kulturalna zaczęła się od idei, a została zmaterializowana dzięki pasji oraz ciężkiej pracy.

Przyjemnym i niezwykle satysfakcjonującym momentem było to, gdy okazało się, że kultura w stolicy nie jest wcale tematem niszowym. Przez pięć lat zyskaliśmy rzeszę stałych czytelników. To dzięki Państwu mamy siłę do dalszej wytężonej pracy. To Państwo nadajecie sens Warszawskiej Kulturalnej. Dziękujemy.

Miniony czas to także okres wielkiej satysfakcji z podejmowanych działań. Setki nawiązanych relacji międzyludzkich, ale także tysiące relacji z wydarzeń, premier, koncertów. To również wiele zapowiedzi. Naszą misją jest bowiem informowanie o kulturze, o tym co dzieje się w Warszawie, co warto zobaczyć i gdzie warto pójść. Staramy się czynić kulturę obszarem dostępnym dla każdego. Sama gazeta również ma być dla Państwa dostępna. Dlatego od początku jest darmowa i taka na zawsze pozostanie. Chcemy docierać do jak najszerszego grona odbiorców. Dlatego pomimo wielu propozycji przekształcenia tytułu w bardziej elitarny tytuł sprzedawany w kioskach nie uczyniliśmy tego, gdyż takie rozwiązanie kłóciłoby się z przyjętymi ideami. Chcemy bowiem urzeczywistniać w kulturze szeroko pojęty egalitaryzm.

Dziękujemy wszystkim instytucjom kultury, które z nami współpracują. Kooperacja z Państwem jest prawdziwą przyjemnością. Trzymamy mocno kciuki za rozwój warszawskiej oferty kulturalnej. Wydaje się, że wszystko idzie w dobrą stronę, a widz ma coraz większy wybór. Mamy także nadzieję, że dzięki naszej gazecie widz jest także coraz bardziej świadomy.

Na podziękowania i nasze głębokie ukłony zasługuje jeszcze grupa, bez której nie byłoby gazety Warszawskiej Kulturalnej. Są to nasi szanowni reklamodawcy. To dzięki nim gazeta może być wciąż darmowa i dostępna dla wszystkich. Dziękujemy, że wspieracie lokalną kulturę oraz ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Naszymi stałymi reklamodawcami są także podmioty, które same tworzą kulturę, a z którymi współpracujemy już od wielu lat. To szczególnie wymowne w Państwa działalności, że tworząc kulturę, jednocześnie wspieracie gazetę kulturalną. Dziękujemy!

Na koniec chcemy podziękować wszystkim, którzy przez te pięć lat przyczynili się do rozwoju gazety Warszawskiej Kulturalnej. Jednocześnie zapewniamy o naszej dalszej, wytężonej pracy. Chcemy wciąż rozwijać nasz tytuł i docierać do coraz szerszego grona odbiorców.

Przy okazji naszych piątych urodzin zapraszamy także do współpracy oraz przekazywania swoich sugestii. Czekamy na nie pod adresem e-mail: kontakt@warszawska-kulturalna.pl.

Mamy nadzieję, że te piąte urodziny to dopiero początek naszej wspólnej przygody z kulturą.

Z kulturalnymi pozdrowieniami,

Kamil Stępniak

Redaktor naczelny

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *