Orszak Trzech Króli

6 stycznia po raz dziewiąty warszawskimi ulicami przejdzie Orszak Trzech Króli. Będzie on największy spośród wszystkich tegorocznych Orszaków. Na czele kolorowego pochodu pójdą Trzej Królowie, symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę.

Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek, wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz za granicą. W Warszawie odbędzie się w dwóch miejscach.

orszak

Pierwszy, „główny” orszak, rusza z Placu Zamkowego o godzinie 12.00. Trasa Centralnego Orszaku wieść będzie Traktem Królewskim do pl. Piłsudskiego. To właśnie on będzie największym w całej Polsce.

Oddzielny Orszak organizują mieszkańcy Targówka i okolic. Wydarzenia w diecezji warszawsko-praskiej rozpoczną się uroczystą Mszą Św. o godz. 12.00 sprawowaną w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej przy ul. Wysockiego 8. Od godz. 13.00 przed Domem Kultury „Świt” będą przygotowywać się do wymarszu królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. Zaczną się też formować Orszaki. Orszak czerwony (europejski), niebieski (afrykański) i zielony (azjatycki) to ponad 300 dzieci i 200 opiekunów. Święta Rodzina, a za nią cały Orszak, wyruszy o godz. 13.30 ze skrzyżowania ulic Bartniczej i Wysockiego.

 

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *