Olga Szomańska „Kolędowa”

Olga Szomańska „Kolędowa”
16 grudnia 2017 r., godz. 18.00
Bielańska Scena Kameralna
ul. Żeromskiego 29

Zapraszamy Państwa na Bielańską Scenę Kameralną na świąteczny koncert Olgi Szomańskiej – laureatki Teatralnej Nagrody Muzycznej 2017 Mazowieckiego Teatru Muzycznego, w kategorii „Najlepsza wokalistka musicalowa”.
Koncert Olgi Szomańskiej „Kolędowa” to przede wszystkim najpiękniejsze polskie oraz światowe kolędy i pastorałki: „Cicha noc”, „W żłobie leży”, „Bóg się rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus Malusieńki”, „Wśród nocnej ciszy” i in.
W tym niezwykłym, świątecznym koncercie usłyszymy również nastrojowe utwory Zbigniewa Preisnera („Całą noc padał śnieg”, „Kolęda dla nieobecnych”), nowe akustyczne wersje piosenek Piotra Rubika („Miłość to wierność wyborowi”, „Strumień”, „Niech mówią że to nie jest miłość”), a także znane zimowe przeboje („Na całej połaci śnieg”, „Pada śnieg”, czy „Mam tę moc” z bajki „Kraina Lodu”) oraz wybrane utwory z autorskiej płyty „Nówka”.

Występują: Olga Szomańska i Hadrian Tabęcki (przy fortepianie).

Olga Szomańska – wokalistka, aktorka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu Es Petrus” Piotra Rubika).
Obecnie występuje m.in. w widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera” w roli Danuśki Jurandówny, w Krakowskim Teatrze Variete w musicalu „Legalna blondynka” w roli fryzjerki Paulette oraz w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w musicalu „Zakonnica w przebraniu” jako Deloris van Cartier. Za tę ostatnią rolę otrzymała w 2017 r. Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury.
Szerszej publiczności znana jako Marzenka Laskowska z serialu „M jak Miłość”.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *