O NAS

Krótką, choć ciekawą historię gazety Warszawskiej Kulturalnej należy zacząć z pewnością od momentu jej powstania. Przyczyną powołania gazety była potrzeba zapewnienia mieszkańcom Warszawy bezpłatnego informatora, z którego mogliby się dowiedzieć o najciekawszych wydarzeniach z życia kulturalnego stolicy.str1-strona001

Co ciekawe, nasza Stolica nie posiadała takiego informatora. Oczywiście istniały różne strony internetowe o niniejszej tematyce, jednakże informowały one o pewnym wycinku wydarzeń kulturalnych (np. wydarzenia dla dzieci).

1. lutego 2014 roku po kilku miesiącach starań ukazał się pierwszy numer gazety Warszawskiej Kulturalnej. Od tego momentu, co miesiąc (zawsze na początku miesiąca) jest wydawana gazeta, której cały nakład trafia do czytelników. Dystrybuują nas instytucje kultury, muzea, teatry, domy kultury, ale także sklepy, kawiarnie czy restauracje.

Gazeta spotyka się z bardzo pozytywnymi opiniami, a redakcja ciągle pracuje nad wyglądem i treścią umieszczanych informacji. Jest nam niezmiernie miło, że zyskaliśmy zaufanie czytelników, a nasza gazeta jako jedyny bezpłatny informator kulturalny cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Oprócz gazet w postaci papierowej zawsze możecie przeglądać nasz miesięcznik w formie online. Mamy nadzieję, że zarówno gazeta, jak i portal internetowy pozostaną źródłem ciekawych informacji dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Warszawy.

Z okazji jubileuszowego wydania, w lutym 2015 r. powołaliśmy do życia nagrodę kulturalną „Pełna Kultura”, w której nagrodziliśmy najlepszą inicjatywę kulturalną roku ubiegłego.