Noc Muzeów 2016!

Już po raz 13 w Warszawie odbędzie się Noc Muzeów. W sobotę, 14 maja większość placówek kulturalnych w Warszawie otworzy swoje bramy dla zwiedzających. Ta noc to doskonała okazja aby poznać swoje miasto, jego historię i niesamowite zbiory kulturalne, o których na co dzień zapominamy. Poniżej zamieszczamy program, dzięki któremu każdy będzie mógł zaplanować tą wyjątkową noc!

PLAN NOCY MUZEÓW W WARSZAWIE 2016

13083227_10156865838900215_5943525801484229155_n

Największa i jednocześnie najlepiej rozpoznawalna impreza kulturalna w stolicy cieszy się ogromną popularnością od 2004 roku. Placówki biorące udział w wydarzeniu to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą, historią, i jako organizatorzy imprezy zapewniają ciekawą i bogatą rozrywkę, a także pokazują swoje często na co dzień zamknięte korytarze. Główną rolą miasta jest wspieranie wszystkich działań promocyjnych Nocy Muzeum, w tym opracowanie i druk informatora, organizacja bezpłatnego transportu, przygotowanie i obsługa punktu informacyjnego.

Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską, jednak w Polsce – inaczej niż w pozostałych krajach Europy – biorą w niej udział nie tylko placówki związane z kulturą. Niemniej to właśnie do muzeów ustawiają się największe kolejki.

Popularyzacja zbiorów sztuki to zadanie ambitne i ważne. Noc Muzeów ma w sobie lekkość – przez wzgląd na swoją specyfikę odbywa się w pewnej szczególnej i niepowtarzalnej atmosferze. Zapraszamy wszystkich do nocnych wędrówek i ciekawych odkryć. Tej nocy sztuka należy do nas!

Nie śpij, zwiedzaj, zagraj

Weź udział w nietypowej Grze Miejskiej w sobotę 14 maja br. na terenie Warszawy w ramach tegorocznej edycji NOCY MUZEÓW.

Gra toczy się w przestrzeni miejskiej miasta Warszawa, w obrębie zarysowanym przez wybrane Placówki (lista biorących udział w projekcie Placówek tworzy swoistą mapę gry).
Warunkiem udziału w grze jest pobranie bezpłatnej, mobilnej aplikacji HUNTLY, zaakceptowanie regulaminu gry i wypełnienie kwestionariusza.

Aby aktywować zadania i przejść do realnej rozgrywki, gracze muszą dotrzeć do 20 Placówek rozmieszczonych w różnych częściach Warszawy. Dotarcie na miejsce (wejście w zasięg działania nadajnika iBeacon albo pobranie widocznego kodu QR) aktywuje zadania w telefonach.

Wykaż się wiedzą, szybkością działania i zręcznością. Zdobądź punkty, spacerując po Warszawie i wygraj atrakcyjne zestawy upominkowe dla siebie i Twoich bliskich.

Podejmij to wyzwanie i dołącz do Nas już dziś! W taką noc nie warto spać!

NIE ŚPIJ, ZWIEDZAJ, ZAGRAJ!
START godzina 19:00. KONIEC gry godzina 23:00.

Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie upominków godzina 23:30 na Placu Defilad w Punkcie Informacyjnym Miasta Stołecznego Warszawy.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *