Nieznane historie epoki Oświecenia. Łazienki Królewskie zapraszają na kolejny wykład z cyklu „Oświeceniowa Republika Władców”

„Oświeceniowa Republika Władców” to cykl wykładów prezentujących dokonania nie tylko wielkich władców epoki, ale też tych zapomnianych historii, które decydowały o losach ludzi. Kolejny wykład odbędzie się 17 lutego w Pałacu na Wyspie.Johann Josef I von Liechtenstein - portret (1)

Spotkania w ramach Oświeceniowej Republiki Władców rozpoczęły się w październiku 2014 roku. Na co miesięcznych wykładach uczestnicy mogą poznać niekiedy zapomniane dzieła i osobistości epoki, bohaterów drugiego planu, królewskich doradców i ich współpracowników. Często można poznać też nierealizowane projekty, idee oraz intencje ludzi epoki, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć historię Oświecenia.

Najbliższy wykład pt. „Morawskie państwo światła. Lichtenstein na Lednicach” poprowadzi prof. Andrzej Pieńkos, wykładowca w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w historii europejskiej sztuki XVIII i XIX wieku. W trakcie wykładu będzie można poznać dzieje zespołu rezydencjalno-parkowego Lednice-Valtice oraz książąt Alojzego i Jana I Józefa von Lichtenstein.

Wykład odbędzie się 17 lutego o godz. 18:00 w Pałacu na Wyspie. Wstęp jest bezpłatny.

 

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *