Nasze fascynacje 2018

fot. Bochenek Zbigniew

Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie zaprasza na wystawę fotografii „Nasze fascynacje 2018”, która jest wynikiem XVII  konkursu na Fotografa Roku Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 37 członków Okręgu Mazowieckiego ZPFP, zgłaszając rekordową liczbę, blisko 860 fotografii, w dziewięciu kategoriach tematycznych. Jury, w składzie Taida Tarabuła – przewodnicząca, Małgorzata Dołowska i Bożena Komorowska, przyznało 41 nagród i Grand Prix.

W kategorii „krajobraz” zgłoszono dużą ilość bardzo dobrych zdjęć na podobnym, wysokim poziomie. Ciekawie przedstawiały się również kategorie „impresja” i „kompozycja i forma” świadcząc, iż autorzy posiadają umiejętności patrzenia oczami wyobraźni na zjawiska powszechnie występujące w przyrodzie. Wrażliwość na piękno przyrody i dostrzeganie niewidzialnego, widoczne jest również na fotografiach przedstawiających zwierzęta w kategoriach „ssaki” i „ptaki” czy „owady i pajęczaki”. „Świat roślin” zachwyca lekkością i ulotnością, które niełatwo jest uchwycić w kadrze. Jednak najważniejszą kategorią jest „świat w naszych rękach”. Zdjęcia pokazują wzajemne relacje człowieka i przyrody. Wskazywanie sposobów ochrony, ale także piętnowanie przypadków szkodnictwa i dewastacji jest obowiązkiem statutowym każdego fotografa przyrody OM ZPFP.

FOT. FORYSZEWSKI KRZYSZTOF

Zwycięzców  konkursu  i efekty ich pracy w latach 2016/17 można zobaczyć na wystawie prezentowanej w PAN Muzeum Ziemi. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej.

Wystawa odbywać się będzie w dniach 2-30 marca 2018

od poniedziałku do piątku: 9.00 – 16.00
w niedziele: 10.00 – 16.00 (wstęp wolny)
Ceny biletów: normalny – 8 zł, ulgowy – 4 zł

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *