Najntisy. Kinoteka Na Placu Defilad „Zwiąż Mnie”

Najntisy | Kinoteka na Placu Defilad

W ostatnim czasie coraz częściej w nostalgicznych narracjach, miejsce lat 70. i 80 zaczęły zajmować lata 90. Nie ulega wątpliwości, że dekada ta, to czas niezwykły – z całym swoim kiczem, chałupniczym banałem i eklektyzmem.
Na chodniki wylewa się muzyka – w zaimprowizowanych straganach sprzedaje się kasety, nieopanowanie rośnie liczba odtwarzaczy wideo, a swój złoty okres przeżywają wypożyczalnie filmów. W publikacjach pojawia się z kolei nowy, agresywny język promocji.
Właśnie dlatego barStudio, Plac Defilad, Kinoteka PKiN oraz Solopan Polska zapraszają na sentymentalną podróż do kina lat 90. Pokażemy filmy, które bez dwóch zdań są dziś klasykami kina. Będzie różnorodnie, eklektycznie, dokładnie tak jak wyglądała, i jak ją pamiętamy, ostatnia dekada XX wieku.

17.08 – Zwiąż mnie (reż. Pedro Almodovar)
Głośny swego czasu film znakomitego hiszpańskiego reżysera, Pedro Almodovara, nazywanego „Buñuelem w stylu punk”, zamykający wczesny okres jego twórczości. W głównych rolach: Antonio Banderas i Victoria Abril, wówczas aktorskie odkrycia Almodovara, dziś – gwiazdy. „Zwiąż mnie” to przewrotna, kiczowata „komedia nadmiaru”, jedna z tych, które przyniosły światową sławę hiszpańskiemu reżyserowi.
Ricky (Antonio Banderas) wychodzi ze szpitala dla umysłowo chorych. Pierwsze kroki kieruje do byłej kochanki, gwiazdki kina porno, Mariny (Victoria Abril). Dziewczyna nie wykazuje zainteresowania kontynuowaniem dawno zakończonej znajomości i odtrąca adoratora. Ricky nie może pogodzić się z porażką. Zdesperowany nachodzi ją w domu, a gdy Marina nie chce go wpuścić, ogłusza ją uderzeniem w głowę. Nieprzytomną zaciąga do sypialni i przywiązuje do łóżka. Nieprzytomną zaciąga do sypialni i przywiązuje do łóżka. Dziewczyna staje się więźniem we własnym domu.

PROGRAM
17.08 – Zwiąż mnie
24.08 – Przed wschodem słońca
31.08 – Truposz

Gdzie?
Bar Studio

Kiedy?
17 sie 2017 r., 21:30

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *