Muzeum Fryderyka Chopina dostępne dla zwiedzających od 15 lipca

Miło nam poinformować, że Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie będzie ponownie otwarte dla zwiedzających od 15 lipca.

Rekomendujemy zakup biletów do Muzeum drogą online na stronie: www.bilety.nifc.pl. W trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników oraz w celu zachowania niezbędnych wymogów sanitarnych zostały wprowadzone m.in. zmiany w funkcjonowaniu Muzeum:

  • Godziny otwarcia: 11.00-19.00, kasy będą czynne do 18.15;
  • Ograniczenie liczby zwiedzających do 60 osób na godzinę;
  • Obowiązkowa dezynfekcja rąk przed wejściem do Muzeum, konieczność użycia nitrylowych rękawiczek i maseczek przez gości podczas zwiedzania (prosimy o ich przynoszenie);
  • Nagrania z Sali Kompozytor będą udostępnione poprzez QR kody, w celu ich należy korzystać z własnych urządzeń mobilnych i słuchawek.
fot. Materiały organizatora

Zachęcamy do skorzystania z nowych wersji prezentacji na ekspozycji stałej. Prezentacje zostały przygotowane w nowej szacie graficznej, posiadają nieprezentowaną do tej pory ikonografię oraz zaktualizowane i rozbudowane teksty. Multimedia będą dostępne w trzech językach: polskim, angielskim i francuskim.

Specjalnie dla zwiedzających przygotowaliśmy także „strefę słuchania” w sali koncertowej, w której będzie można wysłuchać nagrań z występów pianistów z Konkursów Chopinowskich. W „strefie słuchania” będą zapewnione odstępy i limity słuchaczy zgodne z przepisami sanitarnymi dla sal koncertowych.

Dziękujemy za wyrozumiałość dla obowiązujących ograniczeń i zachęcamy do uczestniczenia w wydarzeniach Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina realizowanych on-line, w tym szczególnie w weekendowych transmisjach recitali fortepianowych z Domu Urodzenia Fryderyka Chopina dostępnych na kanale YouTube i w mediach społecznościowych.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *