Musical Teatru Rampa „Kobiety na skraju załamania nerwowego” wg słynnego filmu Almodóvara zachwyca warszawską publiczność! Nie można go przegapić.

Ubiegłoroczna prapremiera polskiej inscenizacji brodwayowskiego musicalu „Kobiety na skraju załamania nerwowego” w Teatrze Rampa została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez dziennikarzy jak i widzów.  Krytycy zgodnie stwierdzili, że twórcy przedstawienia choć zaczerpnęli z filmu Almodóvara, to jednak odważnie  poszli w stronę nowoczesnego musicalu, stawiając na nowatorską inscenizację, perfekcyjną choreografię i świetne kreacje zarówno pod względem aktorskim jak i wokalnym. Kreacje te zapadają w pamięć dzięki wybitnym wykonawcom – Małgorzacie Regent (Pepa), Annie Sztejner (Lucia), Marcie Wardyńskiej (Paulina), Paulinie Grochowskiej (Candela), Natalii Piotrowskiej (Marisa) oraz m.in. Sebastianowi Machalskiemu (Taksówkarz) i Maciejowi Pawlakowi (Carlos).

Przypomnijmy, że twórcami sukcesu tego musicalu są młodzi wybitni artyści znani z innych hitów Rampy – „Rapsodii…” z przebojami Queen oraz rock opery „Jesus Christ Superstar”. Spektakl wyreżyserowała Dominika Łakomska, autorami inscenizacji są Jakub Wocial i Santiago Bello, który również opracował choreografię. Artystom podczas każdego spektaklu towarzyszy band pod kierunkiem Jana Stokłosy, który odpowiada także za całą stronę muzyczną przedstawienia.

Fabuła musicalu skupiona jest wokół Pepy – wieloletniej kochanki Ivana porzuconej przez niego dla „nowszego modelu”. Kilkanaście lat temu ten sam los z jej powodu spotkał żonę Ivana Lucię. Komiczne sytuacje między różnymi kobietami: nieobliczalną byłą żoną, porzuconą i zakochaną Pepą oraz przyjaciółką Pepy – niezbyt lotną Candelą zapewniają dobrą zabawę i miejscami nutę refleksji. Tak jak u Almodóvara – relacje i interakcje bohaterów mówią nie tylko o zmiennej i pełnej skrajności naturze kobiet, ale o ich potrzebie miłości. Nowy musical Teatru Rampa obfituje w gorący hiszpański temperament, dowcipne dialogi i poruszające piosenki, stając się idealną wiosenną propozycją dla zakochanych.

Zapraszamy 11 i 13 maja o godz. 19.00

TEATR RAMPA NA TARGÓWKU
03-536 Warszawa, ul. Kołowa 20
sekretariat/centrala: +48 (22) 679-50-51/52

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *