Musical „KOBIETY NA SKRAJU ZAŁAMANIA NERWOWEGO”… już w Polsce!

Teatr Rampa zaprasza na polską prapremierę broadwayowskiego musicalu zrealizowanego według słynnego filmu Pedro Almodóvara. Spektakl w inscenizacji Jakuba Wociala i Santiago Bello (choreografia) reżyseruje Dominika Łakomska. W produkcji wystąpią najlepsi musicalowi aktorzy i wokaliści m.in. Małgorzata Regent, Anna Sztejner, Dariusz Kordek oraz gwiazdy Teatru Rampa znane z „Rapsodii…” z przebojami Queen czy rock opery „Jesus Christ Superstar” m.in. Natalia Piotrowska, Maciej Pawlak i Sebastian Machalski.

Bohaterką musicalu jest Pepa ślepo zakochana w Ivanie, który niegdyś dla niej zostawił żonę. Teraz to ona jest tą porzuconą dla młodszej kochanki. Przypadkiem – opuszczona żona, była kochanka
i obecna kochanka – w końcu się spotykają. Mogą ze sobą walczyć lub sprzymierzyć się przeciw Ivanowi. Hiszpański temperament, dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji i poruszające piosenki to powody, dla których warto zobaczyć “Kobiety na skraju załamania nerwowego”.

Autorski musical Davida Yazbeka i Jeffreya Lane’a szybko stał się hitem Broadwayu i West Endu. Inscenizacja Teatru Rampa będzie zatem pierwszą w Polsce, drugą w Europie i trzecią na świecie. Premiera 6 października 2017 o godz. 19.00.

libretto Jeffrey Lane
muzyka i słowa David Yazbek
wg filmu Pedro Almodóvara
przekład Jacek Mikołajczyk
inscenizacja Jakub Wocial, Santiago Bello (choreografia)
reżyseria Dominika Łakomska,
kierownictwo muzyczne Jan Stokłosa
scenografia i kostiumy Alicja Patyniak-Rogozińska
kierownik produkcji Eliza Parol

OBSADA:
Pepa – MAŁGORZATA REGENT
Ivan – DARIUSZ KORDEK
Lucia – ANNA SZTEJNER
Carlos – MACIEJ PAWLAK
Marisa – NATALIA PIOTROWSKA
Candela – PAULINA GROCHOWSKA
Paulina – MARTA WARDYŃSKA
Taksówkarz – SEBASTIAN MACHALSKI
Cristina – MICHALINA SOSNA
Pepa (alternatywa) – Anna Sztejner
Lucia (alternatywa) – Agnieszka Fajlhauer
Taksówkarz (alternatywa) – Jakub Wocial

oraz zespół:
Katarzyna Walczak, Anna Kędroń, Mayu Gralińska, Urszula Dral, Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Przemysława Niedzielski, Santiago Bello, Michał Cyran, Patryk Gładyś, Daniel Zawadzki, Robert Tondera

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *