Musical z dziecięcej półki

Wieczór musicalowy, 16 lutego (czwartek), godz. 19:00
Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa, ul. Elektoralna 12

Podczas kolejnego Wieczoru musicalowego w Mazowieckim Instytucie Kultury weźmiemy na warsztat repertuar wyjątkowych postaci. 16 lutego o godz. 19:00 na Elektoralnej 12 posłuchamy, co ma do zaśpiewania Doktor Doolittle, jakie są skryte marzenia Kopciuszka, co ma w głowie Kubuś Puchatek. Zapraszamy na sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa.

Lutowy koncert z cyklu Wieczorów musicalowych w Mazowieckim Instytucie Kultury to pierwsze z dwóch spotkań z wielką światową literaturą, zaadaptowaną na sceny musicalowe. Zaczynamy od musicalowych wcieleń bohaterów literatury dziecięcej. Posłuchamy, co ma do zaśpiewania Doktor Doolittle, jakie są skryte marzenia Kopciuszka, wspomnimy, jak bardzo mały rozumek miał Kubuś Puchatek.

Piotruś Pan przypomni nam, jak ważna jest fantazja, a na temat innych wartości wypowiedzą się bohaterowie uwielbianych od lat książek Roalda Dahla – Matylda i Charlie (ten, który wygrał bilet do Fabryki Czekolady).Jeśli damy się nastraszyć Cruelli de Mon, to zaraz przegoni ją Mary Poppins! Wszystkie te postaci przemówią głosem dwojga solistów: Wiktorii Jabłońskiej i Jarosława Kozielskiego. Przy fortepianie zawtóruje im Katarzyna Mazurkiewicz. Elementem koncertu będzie lektura krótkich fragmentów wybranych książek, tak by muzyczne ilustracje stały się dopełnieniem wizji pisarzy.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *