Młoda Sztuka zyskuje coraz większe uznanie runku sztuki

Mimo młodego wieku zdobywają coraz mocniejszą pozycję na rynku sztuki. Prace najbardziej cenionych twórców młodego pokolenia, w tym Ilony Herc, Aleksandry Kowalczyk i Sonii Ruciak, pójdą pod młotek na wakacyjnej aukcji Młoda Sztuka. Licytacja już 10 lipca.

Do najpopularniejszych twórców młodego pokolenia z pewnością należy Ilona Herc, której praca „Nad Wisłą” znalazła się na okładce katalogu zbliżającej się licytacji Młoda Sztuka. Artystka słynie z kreowania niepowtarzalnej atmosfery spokoju i harmonii. Malarką debiutującą na aukcji jest Katarzyna Frankowska, finalistka konkursów „Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych” i Przeglądu Młodej Sztuki „Świeża krew”. W intrygującej pracy „Przeniesienie” posłużyła się popularnym motywem kamuflażu, wzorem potocznie zwanym „moro”. Lewitująca masa unosi się gdzieś w przestrzeni wnętrza, ukrywając to, co wydarza się w jego głębi, jednocześnie zawłaszczając centralną część obrazu. Tego typu zabiegi są wynikiem konsekwentnych badań wpływu narcystycznej osobowości artystki na jej twórczość.

Po czterech latach nieobecności na aukcjach z zupełnie nową propozycją powraca Roma Andrzejczak (Przyimka). Pod młotek pójdzie kompozycja „Synestezje 03” stanowiąca część cyklu „Minimalizm”. Andrzejczak łączy w nim syntetyczne formy i estetykę wizualną, czerpiąc inspiracje m.in. z modernizmu. Na uwagę z pewnością zasługuje również Aleksandra Kowalczyk, finalistka jednego z najważniejszych konkursów dla młodych talentów – Nagrody Artystycznej Siemensa. Na płaszczyźnie swoich obrazów konstruuje obiekty przestrzenne inspirowane nowoczesną architekturą.

W ofercie nie zabrakło też pracy Sonii Ruciak konsekwentnie tworzącej obrazy zawierające charakterystyczny dla niej motyw schodów. Obraz „Zaufanie” ukazuje zagadkowe miejsce kreowane z architektoniczną wnikliwością, gdzie element konstrukcyjny służący komunikacji nabiera symbolicznego wyrazu. Przedmiotami licytacji nie będą jedynie obrazy. Pojawią się na niej, zyskujące coraz większe zainteresowanie kolekcjonerów, rzeźby, w tym „Colluctari cum optima” Tomasza Koclęgi i „Owca model Kasparow” Małgorzaty Kot.

Letnia oferta aukcji Młoda Sztuka to zbiór 62 prac najciekawszych reprezentantów młodego pokolenia, których twórczość charakteryzuje innowacyjność i konsekwencja w artystycznych poszukiwaniach. Cena wywoławcza każdej z prac to 500 zł.


Aukcja Młoda Sztuka: 10 lipca 2018, godz.19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Wystawa obiektów: 2-10 lipca 2018, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *