Minimalizm w praktyce, czyli jak się pozbyć zbędnych rzeczy z szafy

Czy wiesz, że na bluzkę z wyprzedaży albo kolejny błyszczyk pracujesz nawet kilka godzin? Gromadzenie rzeczy, kupowanie „w nagrodę za ciężki dzień” wcale nie uszczęśliwia i nie czyni nas lepszymi. Na pytanie jak zerwać ze zgubnymi nawykami i zmienić hierarchie potrzeb odpowiada Katarzyna Kędzierska w książce „Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce” (Znak). Już 31 sierpnia w warszawskim salonie Empik odbędzie się spotkanie z autorką.WarszawaArkadia_20160831_Kedzierska_FB

Minimalizm często bywa postrzegany jako wybór pełen wymagających wyrzeczeń i krępujących ograniczeń. W książce „Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce” Katarzyna Kędzierska udowadnia, że mniej przedmiotów, to więcej spokoju i radości z tego, co już masz. Rady autorki są zaskakująco proste: korzystaj z życia świadomie. Poznaj zaskakująco prosty i konkretny plan pozbycia się przytłaczającego nadmiaru. Zacznij od drobnych zmian. Od małych bastionów chaosu: szafki z przyprawami, szuflady z biżuterią. Spróbuj spędzić 21 dni bez czegoś, co wydawało się niezbędne – to wystarczy, by wyrobić w sobie nawyk.

Katarzyna Kędzierska to autorka największego w Polsce bloga o minimalizmie Simplicite.pl i projektu Szafa Minimalistki, prawniczka, praktyk biznesu. Jej przemyślany, przyjazny przewodnik po sztuce prostego życia jest wynikiem własnych doświadczeń i poszukiwań.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, jak wykorzystać minimalizm do tego, by żyć świadomie i mądrze oraz spożytkować tę wiedzę w praktyce. Autorka zaproponuje sprawdzoną technikę radzenia sobie z niepotrzebnymi rzeczami, z którymi do tej pory nie potrafiliśmy się rozstać. Prosimy przynieść te rzeczy na spotkanie. Do pozbycia się ich wykorzystamy specjalne pudło.

31 sierpnia, godz. 18:00
Empik Arkadia
Warszawa, Al. Jana Pawła 82

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *