Mikołaj, pierniki i kolędy – Warszawa czeka na Święta

Zbliża się najpiękniejsza pora roku – święta Bożego Narodzenia i poprzedzające je mikołajki. Warszawa się do nich przygotowuje i zaprasza mieszkańców na wiele atrakcji już od 2 grudnia.

Sobota, 2 grudnia

Chatka świętego Mikołaja
Rynek Starego Miasta

Zapraszamy wszystkich małych i dużych na spotkanie z Mikołajem w jego zimowej chatce. W specjalnie udekorowanym domku odbywać się będą warsztaty robienia świątecznych skarpet na prezenty i dekorowania bombek choinkowych dedykowanych najbliższym. Warsztaty poprowadzą elfy, a przyglądać im się będzie Mikołaj.
Zdjęcia z Mikołajem zapewni fotobudka, która na miejscu wydrukuje niezapomnianą pamiątkę. Warsztaty potrwają codziennie do 6 grudnia, a odbywać się będą w godz.: 12.00-19.00;

Warszawa, cukiernik, kartka i piernik 
Krakowski Przedmieście, okolice kościoła św. Anny i pomnika Kopernika

W warszawskim stoisku będzie można ozdobić lukrem gotowe, pyszne i pachnące pierniki, i poczuć się jak cukiernik, który obdaruje bliskich smacznym prezentem do powieszenia na choince.
Zachęcamy także do wysyłania bliskim bożonarodzeniowych życzeń. W stoisku będą dostępne cztery wzory pocztówek ukazujące Warszawę w świątecznej odsłonie. Będzie także możliwość stworzenia swojej autorskiej pocztówki.  Na miejscu wszyscy chętni otrzymają na kartce specjalny stempelek i życzenia będą gotowe do wysłania. Kartki i znaczki będą udostępnione bezpłatnie.

Stoiska będą czynne w weekendy: 2-3 grudnia oraz 16-17 grudnia obok kościoła Św. Anny, a  9-10 grudnia przy pomniku Kopernika, w godz. 12.00-19.00.

Niedziela, 3 grudnia

Flashmob świąteczny
pl. Zamkowy
Warszawa zaprasza wszystkich przypadkowych i nieprzypadkowych przechodniów do wspólnej zabawy oraz śpiewania kolęd wraz z Orkiestrą Nadarzyn oraz dwoma solistami – Anną Judycką i Andrzejem Zagdańskim.  Początek godz.11.30

Środa, 6 grudnia, mikołajki

Wesołych Świąt – dzień dobry – do widzenia!  
Metro warszawskie

Po raz pierwszy w warszawskim metrze pasażerowie podróżować będą świątecznie przyozdobionymi wagonami. Będzie to niezwykła podróż.  W wagonach czekać będą aktorzy, którzy przypomną, że uśmiech i słowa „Wesołych Świąt, dzień dobry, do widzenia” wiele nie kosztują, a dają sporo optymizmu nie tylko podczas jazdy metrem. Na pamiątkę podróżni otrzymają warszawski pierniczek oraz zdjęcie z Mikołajem.

Specjalnym składem metra wraz z animatorami będzie można się przejechać po I linii metra w mikołajki, 6 grudnia w godz. 10.00-16.00, oraz w weekendy 9-10 grudnia i 16-17 grudnia oraz w środę i czwartek, 20-21 grudnia w godz. 14.00-16.00.

Udekorowany świątecznie skład metra będzie kursował regularnie wg. rozkładu codziennego od 6 grudnia do 6 stycznia 2018 r.

Sobota, 9 grudnia

Inauguracja świątecznej iluminacji
Trakt Królewski, Podzamcze

Serdecznie zapraszamy wszystkich warszawiaków na niezwykły spacer Krakowskim Przedmieściem, które 9 grudnia przemieni się w prawdziwie świąteczną krainę. Tuż po zapadnięciu zmroku, wraz z rozbłyśnięciem świątecznej iluminacji przy pomniku Kopernika w magiczny klimat świąt wprowadzi nas występ Warszawskiego Chóru Chłopięcego oraz Teatru AKT. Spacerowiczom, którzy udadzą się szlakiem świetlnych ozdób aż do placu Zamkowego będzie akompaniować świąteczna muzyka Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa. Atrakcje na Krakowskim Przedmieściu 9 grudnia będą się odbywały od zapadnięcia zmroku do godz. 18.00.

W Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu po raz pierwszy zimą zatańczą fontanny – tym razem świetlne. Na iluminację fontann zapraszamy w sobotę, 9 grudnia i w niedzielę, 10 grudnia o pełnych godzinach: 16, 17, 18, 19, 20, 21.

Główna parkowa fontanna przemieni się w mieniącą się kolorami tęczy animowaną rzeźbę z 30 tysiącami ledowych punktów. Na 15-minutowy pokaz złożą się motywy filmowe oraz wpadające w ucho świąteczne utwory w wykonaniu klasycznym i popowym.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *