METRO w Galerii 101 Projekt | Pierwsza wystawa Piotra Czajkowskiego w Warszawie

“METRO to mój osobisty notatnik” – zapoczątkowany w 2012 roku cykl obrazów i rysunków, w których przenikające się frazy tekstu tworzą ciągi znaczeniowe odnoszące się do nazw stacji i linii paryskiego metra to próba zapisu emocji towarzyszących Piotrowi Czajkowskiemu podczas samotnych wędrówek po podziemnym świecie Paryża. Zapraszamy na spotkanie z artystą podczas wernisażu wystawy, w czwartek, 28 marca w Galerii 101 Projekt w Warszawie. Wystawa potrwa do soboty, 6 kwietnia.

fot. Materiały organizatora

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace powstałe w 2018 i 2019 roku. Czasem stonowane kolorystycznie, innym razem monochromatyczne kompozycje są wynikiem inspiracji i refleksji nad historią Europy zapoczątkowanych w świecie paryskich stacji i tuneli. W galerii obejrzeć będzie można prace zrealizowane w różnych technikach i formatach – od wielkoformatowych obrazów na płótnie, po mniejsze serie prac rysunkowych i tych wykonanych w technice własnej. Wszystko otoczone wyjątkową aurą francuskiego miasta świateł.

Piotr Czajkowski – malarz i grafik, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie wykłada od 1999 roku. Laureat licznych konkursów i nagród za wkład, zaangażowanie i efekty pracy akademickiej. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Niemczech, Belgii, Holandii, Szwajcarii i Rosji.

 

28 marca, godz. 19:00,

Galeria Sztuki Współczesnej 101 Projekt,

Warszawa, ul. Piękna 62/64

 

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *