„Małe eksperymenty ze szczęściem (…)”

„Małe eksperymenty ze szczęściem”  to międzynarodowy fenomen literacki, którego autor nie chce się ujawnić. Książka ukazała się w Holandii w czerwcu 2014 roku i przez 30 tygodni utrzymywała się na szczytach list bestsellerów. Prawa do publikacji kupili już wydawcy z 30 krajów.

Zaproszenie%20na%20domowke%20Hendrika%20Groena

Mieszkaniec amsterdamskiego domu spokojnej starości, Hendrik Groen, w krótkich, błyskotliwych wpisach komentuje rok ze swojego życia. Już na wstępie zaznacza, że  chociaż jest osobą znaną z dobrego wychowania, na stronach dziennika wcale nie zamierza być poprawny. Właśnie tu nareszcie pokaże swoje prawdziwe oblicze! I słowa dotrzymuje.  Nie ma dla niego tematów tabu, pisze bez cenzury, szczerze i otwarcie. O sobie i współmieszkańcach. O codzienności staruszków – jedzeniu, rozrywkach, najmodniejszych wózkach inwalidzkich, wizytach u wypalonego zawodowo protetyka. O sprawach poważnych – niedołężności, eutanazji, śmierci, samotności. I o miłości, którą przeżywa o pięćdziesiąt lat za późno. Oryginalne poczucie humoru Hendrika i jego zgryźliwość zachwyciły holenderskich czytelników i krytyków.

 

Zapraszamy wszystkich na DOMÓWKĘ z Dj Wiką i polskim GANGIEM Hendrika Groena: Stanisławem Brudnym, Ireną Jun, Wiesławem Kępińskim, Zbigniewem Rymarzem, którzy mimo przekroczenia 80 lat mają energię, wewnętrzny żar, poczucie humoru, nieustający głód nowych wyzwań! Jaki jest ich patent na młodość? Co robią, by mimo lat czuć smak i sens? O tym porozmawia z nimi dziennikarz Robert Łuchniak.
Gwarantujemy dawkę pozytywnej ENERGII!
Zaprzeczymy słowu STAROŚĆ!
Potańczymy przy muzyce serwowanej przez DJ WIKę!

Zapraszamy do klubokawiarni „Jaś i Małgosia” / ul. Jana Pawła II 57
Wtorek, 24 maja, 19:00
Wstęp wolny od 18 do 100 lat!

STAROŚĆ I MŁODOŚĆ MUSZA SIĘ WYSZUMIEĆ!

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *