„Ludzie i anioły” online w Teatrze Współczesnym

21 czerwca o godz .20.00 Teatr Współczesny zaprasza online na pokaz telewizyjnej rejestracji sztuki Wiktora Szenderowicza „Ludzie i anioły”.

Iwan Paszkin (Sławomir Orzechowski) żyje spokojnie w swym moskiewskim mieszkaniu i rozwija w najlepsze handel karmą dla psów. Późną nocą niespodziewanie i bezpardonowo nachodzi go Niejaki Stroncyłow (Andrzej Zieliński)) z propozycją nie do przyjęcia i nie do odrzucenia.

Okazuje się, że tajemniczy gość zdołał prześwietlić do przezroczystości życie Paszkina z jego intymnymi szczegółami i oferuje – jak biuro turystyczne – wyprawę nie tyle w świat… co dalej. I jak upadłe biuro…nie zabezpiecza powrotu. Sam też upadł… jest strąconym z wyżyn aniołem. Wypełnia zlecenie Pryncypała, który – jak twierdzi – zwalił wszystko na zdegradowanych wysłanników a sam od dawna nic nie robi , bo świat i ludzie już tacy, że szkoda fatygi… I zaczyna się pojedynek Paszkina z Aniołem. KTO KOGO???

fot.. Materiały organizatora

Świetna komedia, błyskotliwe dialogi, inteligentna zabawa z mądrą refleksją i popis aktorski wysokiej klasy. Certyfikatem jest i powodzenie sztuki ( 12 lat na afiszu) i nagrody:
Feliks Warszawski dla Andrzeja Zielińskiego za pierwszoplanową rolę męską w sezonie 2008/2009.
Nominacja dla Sławomira Orzechowskiego do Feliksa Warszawskiego 2008/2009 za pierwszoplanową rolę męską .
Nagroda Publiczności dla spektaklu na XI Karnawale Komedii w Katowicach w 2016 r.
Nagroda ex aequo za główną rolę męską na XVI Festiwalu
“Dwa Teatry – Sopot 2016”  dla Sławomira Orzechowskiego i Andrzeja Zielińskiego.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *