Łazienki Królewskie działają online

W związku z podjęciem działań mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 Muzeum Łazienki Królewskie prowadzi działalność online.

Od 16 marca do 9 kwietnia 2021 r. wszystkie obiekty Muzeum Łazienki Królewskie będą zamknięte dla zwiedzających. Ogrody pozostaną otwarte od poniedziałku do niedzieli w godz. 6.00-20.00. Podczas wizyty obowiązują określone wytyczne.

Zachęcamy do wirtualnego zwiedzania Pałacu na Wyspie, Białego Domu i Wodozbioru, oglądania naszej kolekcji online, odwiedzenia e-biblioteki, w której znajduje się kilkadziesiąt książek stanowiących kanon literatury epoki oświecenia, e-sklepu Muzeum Łazienki Królewskie, a także bazy wiedzy, gdzie publikowane są m.in. artykuły i eseje badaczy epoki stanisławowskiej.

fot. Materiały organizatora

Polecamy także cykl #PuzzleKuratorskie, w którym historycy sztuki prezentują najciekawsze dzieła z Pałacu na Wyspie, tworzące – niczym elementy układanki – jedno z najpiękniejszych miejsc oświeceniowej Europy.

Uczniom i nauczycielom oferujemy lekcje muzealne online, pozwalające odkrywać XVIII-wieczną rezydencję królewską oraz kolekcje sztuki Stanisława Augusta. Autorskie i kreatywne zajęcia poprowadzą wykwalifikowani, pełni pasji edukatorzy muzealni.

Warto też zajrzeć na blog Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie dostępne są muzealne i przyrodnicze ciekawostki oraz propozycje, jak ciekawie spędzać czas w domu, oraz podstronę, na której opublikowane są nasze wykłady online.

Więcej na https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/obiekty-nieczynne-dla-zwiedzajacych-muzeum-dziala-online

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *