Laureaci Sybilli 2016 w Łazienkach Królewskich

Rozpoczyna się wystawa najlepszych projektów muzealnych 2016. Prace laureatów prestiżowego konkursu Sybilla 2016 będzie można podziwiać od 5 września w Galerii Plenerowej w Łazienkach Królewskich.

Od 37 lat wyróżnienie w konkursie Sybilla uznawane jest za Od 37 lat wyróżnienie w konkursie Sybilla uznawane jest za jedno z najważniejszych dla instytucji muzealnych. Do XXXVII konkursu zgłoszono 225 projektów muzealnych z całej Polski, spośród których jury złożone z wybitnych przedstawicieli sztuki i nauki wyłoniło najważniejsze wydarzenia. Zwycięzcą zostało Muzeum Narodowe w Warszawie, które oprócz Grand Prix za projekt “W muzeum wszystko wolno”, otrzymało również statuetki w dwóch innych kategoriach. Oprócz projektów zwycięzcy w Galerii Plenerowej będzie można podziwiać prace pozostałych laureatów  m.in.  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Warszawy, czy Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Ideą konkursu Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla jest nagradzanie i upowszechnianie najwybitniejszych osiągnięć ze wszystkich obszarów działalności muzealnej.

Wystawa poświęcona Sybilli w Łazienkach Królewskich prezentowana jest dzięki współpracy Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów z Muzeum Łazienki Królewskie.Prace będzie można oglądać od 5 do 29 września. Wstęp jest darmowy.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *