Lato w Muzeum Narodowym

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na pełne wrażeń spotkania ze sztuką. 28 czerwca startuje „Lato w MNW” – specjalny wakacyjny program przygotowany z myślą o gościach Muzeum w każdym wieku.

 

Cykl „Wakacje w Muzeum” przeznaczony jest dla najmłodszych. Dzieci w wieku 5–12 lat oraz ich opiekunowie będą mogli wybrać się w artystyczną podróż. Nie ruszając się z Muzeum, goście zwiedzą dalekie kraje i odległe epoki – wczesnochrześcijańską katedrę w Faras w Sudanie, dwór królewski, wyruszą okrętem na spienione morze, a nawet trafią na pole średniowiecznej bitwy! Spotkania odbywają się w środy, czwartki, piątki i niedziele o godz. 12.00 i trwają ok. 70 minut.

fot. Mariusz Jakubowski

 
Najmłodszych MNW zaprasza również na wystawę czasową „Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej”. 9 i 23 lipca oraz 6 i 27 sierpnia odbędą się warsztaty poświęcone tajnikom pracy fotografa, na których uczestnicy spróbują m.in. stworzyć poruszającą opowieść za pomocą obrazów, przygotować obrazy na kliszy fotograficznej używając kredek i mazaków oraz poszukać odpowiedzi na pytanie czy bez aparatu można zrobić zdjęcie.

 
Z kolei 15 lipca odbędzie się piknik rycerski upamiętniający 607. rocznicę bitwy pod Grunwaldem.
Dorośli i młodzież będą mogli wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących wystawom czasowym „W warsztacie niderlandzkiego mistrza. Holenderskie i flamandzkie rysunki z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie” i „Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej”, w ramach których MNW zaprasza do udziału w warsztatach rysunku oraz w kursie fotografii z Akademią Fotografii. W programie znajdują się również wykłady tematyczne w Kinie MUZ, spotkania na wystawach i oprowadzania z przewodnikami.

 

Program „Lato w MNW” potrwa do 3 września 2017 roku.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *