Kulturalnie o niskiej emisji

Kulturalnie o niskiej emisji – to hasło tegorocznego Pikniku z Klimatem. W niedzielę, 28 sierpnia, w godz. 11.30-16.30 na placu Zamkowym odbędzie się już dziewiąta edycja tego wydarzenia. Zapraszamy mieszkańców stolicy i turystów do wspólnej zabawy.

Piknik z Klimatem 2016 plakat

Wiodącym zagadnieniem tegorocznego pikniku będzie przeciwdziałanie skutkom niskiej emisji oraz tematy zgłoszone na najbliższą konferencję klimatyczną w Maroko. Szacuje się, że rocznie ok. 45 tysięcy osób w Polsce umiera przedwcześnie na choroby, których przyczyną jest zanieczyszczenie powietrza.

Dlatego też Piknik z Klimatem o godz. 11.30 rozpocznie podpisanie specjalnego listu intencyjnego. Przedstawiciele Miasta Stołecznego Warszawy, Veolii Energii Warszawa oraz PGNiG TERMIKA parafują porozumienie o współpracy przy kampanii edukacyjnej „Niska emisja – wielka sprawa”. W wydarzeniu udział weźmie Michał Olszewski – wiceprezydent m.st. Warszawy, Beata Kurdelska – członek zarządu Veolia Energia Warszawa oraz Tomasz Wilczak – członek zarządu PGNiG TERMIKA.

Wspólne działania określone w porozumieniu mają na celu skierowanie uwagi mieszkańców na problem niskiej emisji, skutki jej występowania oraz projekty, dzięki którym można z nią walczyć.

Dlaczego warto przyjść na Piknik z Klimatem?

Piknik z Klimatem to cykliczne wydarzenie ekologiczno-kulturalne organizowane w stolicy. W sąsiedztwie Zamku Królewskiego będzie można edukować się jednocześnie wypoczywając i uczestnicząc w szeregu gier i zabaw. Uczestnicy będą mogli m.in. przeliczyć za pomocą spejclnego kalkulatora swój ślad węglowy, wejść do Eko Rzeki, zagrać w wielkoformatową grę planszową „Park & Ride” czy dowiedzieć się, co to jest carpooling. Dodatkowo każdy będzie mógł stworzyć własne eko-kosmetyki, ogródek w słoiku, maskotki czy biżuterię.

Piknik od wielu lat jest świetną okazją, żeby w ciekawy i przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat środowiska oraz przyczynić się do ochrony klimatu. W tym roku także nie zabraknie znanych i lubianych twarzy – swoimi refleksjami podzielą się:Andrzej Kassenberg, Wojciech Szymalski, Karol Wójcicki, Jakub Jędrak, Grzegorz Wiśniewski oraz Paulina Holtz, Andrzej Supron i Włodek „Paprodziad” Dembowski. Całość Pikniku poprowadzi Jarosław Kret.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *