Królewskie Arkady Sztuki

Kolejna edycja Królewskich Arkad Sztuki – festiwalu artystycznego, realizowanego przez Zamek Królewski w Warszawie od 2010 roku, stanowi wspaniałą okazję do zapoznania się z twórczością artystów teatru i muzyki, prezentujących swój kunszt w trakcie siedmiu występów.

Z uwagi na fakt, że jedenasta edycja tego artystycznego przedsięwzięcia odbywa się w szczególnych okolicznościach pandemii, zobowiązani jesteśmy do przestrzegania rygoru sanitarnego i nałożonych ograniczeń. Nie zmieni się natomiast miejsce wydarzenia, którym tradycyjnie pozostaną Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie i wspaniały Ogród Dolny, który mogli Państwo podziwiać po raz pierwszy w ubiegłym roku.

W tegorocznym programie festiwalu znajdą się m.in. prezentacje polskiego teatru plastycznego. Plenerowe widowisko o nieco szalonym dyrygencie Noem, w oryginalnej technice figur-instrumentów, przedstawi Teatr Adama Walnego. Słynący z absurdalnego humoru, obfitujący w wyszukane gesty plastyczne pantomimy Teatr Akt przestawi z kolei spektakl pt. “Płonące laski 4”, który w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego.

Muzyczna część projektu to propozycja koncertów instrumentalnych, instrumentalno-wokalnych oraz pokaz tańca. Artyści wykonają urozmaicone tematycznie oryginalne utwory z różnych epok, improwizacje, transkrypcje i parafrazy popularnych motywów.

Rozbrzmiewające w Zamku Królewskim dźwięki muzyki dawnej oraz współczesnej przypomną o wieloletniej tradycji koncertów na dworze królów polskich.

Tegoroczna, muzyczna oferta przewiduje różnorodne formuły: wariacje jazzowe Anna Serafińska Chopin Trio, koncert orkiestry Warsaw Camerata z udziałem solisty Sebastiana Aleksandrowicza, grającego na oboju, recital fortepianowy Pawła Kowalskiego, prezentację piosenki aktorskiej w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego, a także pokaz tanga, połączony z nauką tańca dla widzów.

fot. Materiały organizatora

Festiwal od dziesięciu lat stanowi platformę dialogu interdyscyplinarnego, wymiany twórczych doświadczeń czy pomysłów, nawiązywania nowych kontaktów, a także narodzin przyszłych działań artystyczno-kulturalnych. Opiera się na założeniu, że najbardziej efektywną formą współpracy między twórcami są wspólne przedsięwzięcia.

Wstęp wolny
Bezpłatne wejściówki dostępne przed spektaklem / koncertem w Arkadach Kubickiego
Liczba miejsc ograniczona
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze.

Repertuar:

7 sierpnia (piątek), godz. 20.00, Ogrody zamkowe
Wieczór z Teatrem Adama Walnego: “Noe”

8 sierpnia (sobota), godz. 19.00, Arkady Kubickiego
Wieczór z muzyką Fryderyka Chopina: Anna Serafińska Chopin Trio

14 sierpnia (piątek), godz. 20.00, Ogrody zamkowe
Wieczór z tangiem – pokaz tańca i jego nauka dla widzów

21 sierpnia (piątek), godz. 20.00, Arkady Kubickiego
Recital Zbigniewa Zamachowskiego

22 sierpnia (sobota), godz. 19.00, Arkady Kubickiego
Recital fortepianowy Pawła Kowalskiego, m.in. utwory Ludwika van Beethovena

28 sierpnia (piątek), godz. 20.00, Ogrody zamkowe
Wieczór z Teatrem Akt: “Płonące laski 4”

29 sierpnia (sobota), godz. 19.00, Arkady Kubickiego
Koncert orkiestry symfonicznej Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kos-Nowickiego.

Źródło: https://www.zamek-krolewski.pl

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *