Król Zofius i Cudowna Kura – premiera w Teatrze Guliwer

Warszawski Teatr Lalek Guliwer zaprasza na premierowy spektakl „Król Zofius i Cudowna Kura” autorstwa niemieckiego dramatopisarza Tankreda Dorsta w reżyserii Punch Mamy.

Już od 22 lutego na deskach Teatru możemy obejrzeć surrealistyczną opowieść o gniewnym i samolubnym Królu, który przez swój egoizm zostaje zupełnie sam. Opuszczają go wszyscy mieszkańcy zamku, znika nawet jego pokój, uciekają od niego obrażone meble i sprzęty. W trakcie spektaklu wchodzimy do głowy niezrównoważonego Króla i szukamy w niej odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czy można być aż tak zapatrzonym w siebie, żeby nie zauważyć, że traci się to, co najważniejsze? Może czasem wystarczy przestać być tak bardzo poważnym, pozwolić sobie na odrobinę wygłupu i przestać obawiać się ośmieszenia.

fot. Materiały organizatora

Teatr Lalek Guliwer po raz drugi sięga po twórczość Tankreda Dorsta. W repertuarze znaleźć można spektakl na podstawie Dorsta w reżyserii Piotra Cieplaka pt.” Amelka, Bóbr i Król na dachu”. Opowieści Dorsta, mimo różniącej się fabuły są bardzo do siebie podobne, łączy je podobna wrażliwość literacka autora. Dorst wielokrotnie powtarzał, że ma wrażenie, iż w gruncie rzeczy pisze ciągle ta samą sztukę, na ten sam temat: o bycie i człowieczeństwie.

Przedstawienie dla dzieci od 5 lat. / Duża Scena

Przekład: Jacek Stanisław Buras
Reżyseria: Punch Mama
Scenografia: Pavel Hubička
Muzyka: Tomasz Lewandowski
Plastyka ruchu: Arkadiusz Buszko
Reżyseria świateł: Damian Pawella
Multimedia: Przemysław Żmiejko

Obsada: Katarzyna Brzozowska, Paulina Skłodowska, Honorata Zajączkowska, Damian Kamiński, Georgi Angiełow, Jacek Poniński, Paweł Jaroszewicz, Adam Wnuczko

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *