Kontrabanda – premiera spektaklu w Teatrze Komedia

24 lutego na deskach Teatru Komedia odbędzie się premiera spektaklu pt. Kontrabanda. Reżyserem przedstawienia jest John Weisgerber. Na scenie wystąpią: Rafał Cieszyński, Tomasz Dedek, Sylwia Gliwa, Hanna Konarowska, Łukasz Lewandowski, Michał Piela/Piotr Zelt, Rafał Rutkowski, Marcin Zarzeczny.

Jest rok 1932. Czasy Wielkiego Kryzysu i prohibicji.
Okolice Wodospadu Niagara po kanadyjskiej stronie granicy.
Miła i niewielka restauracja otwarta za wszystkie oszczędności przez Irvinga Bubbalowe’a i jego córkę Honey. Główną atrakcją restauracji ma być światowej sławy śpiewak operowy i jednocześnie wyborny kucharz przybyły wprost z Francji – Francois LaPlouffe. Za parę godzin najznamienitsi goście z okolicy przybędą na uroczyste otwarcie restauracji, a mistrz La Plouffe osiągnie górne „C”
w kulinariach i śpiewie.
Brzmi dobrze? No cóż…nic bardziej mylnego…
Bowiem zanim zdąży się rozgrzać piec w restauracji, zjawi się tam bezrobotny kucharz podający się za kogoś innego, policjant Kanadyjskiej Policji Konnej podający się za siebie, inspektorka Departamentu Imigracji „podająca” siebie w ramiona policjanta, kierowca ciężarówki podający wyłącznie skrzynki z towarem i sam szef mafii z Chicago wraz z grupą ponurych gangsterów, którzy niczego nie podają zaś wszystko chcą zabrać… I oczywiście właściciel restauracji wraz z córką, którzy będą musieli podać gościom powód tej całej gastronomicznej katastrofy.

„Kontrabanda” to uroczo zagmatwana i zabójczo śmieszna farsa, która uruchamia cały teatralny zasób stylów i konwencji, łącząc w szalonym tyglu żarty słowne z dowcipami sytuacyjnymi i komedią pomyłek. Do tego jak zwykle w Teatrze Komedia – znakomita gwiazdorska obsada, niezwykle efektowna dekoracja i przebojowa inscenizacja.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *