Koncerty Urodzinowe 2018 – IX edycja festiwalu

Wkrótce rozpoczyna się najdłuższy warszawski festiwal urodzinowy Fryderyka Chopina. Już po raz dziewiąty, zawsze w tym samym czasie, od 22 lutego do 1 marca, czyli między metrykalną, a obchodzoną przez kompozytora datą urodzin zamieniamy Warszawę w Miasto Muzyki.

Koncerty Urodzinowe to dostępny dla szerokiej publiczności festiwal muzyki, który jest swoistą celebracją twórczości kompozytora oraz wyrazem radości i dumy z posiadania tak niezwykłej postaci i muzyki w dorobku kulturalnym Polski. Ale tradycyjnie już, Koncerty Urodzinowe to nie tylko muzyka Chopina. To również inspiracje Chopina, inspiracje Chopinem i radość muzykowania.

Wystąpi plejada polskich i zagranicznych pianistów, z Lidią Grychtołówną, Takashi Yamamoto, Pamelą Howland, Ivett Gyongyosi i Moniką Roscą na czele. Swoją scenę będą mieli młodzi polscy chopiniści, jeszcze młodsi wirtuozi oraz zespoły kameralne Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina. Zamknięciem dnia będą wieczorne koncerty klasyczno-rozrywkowe “Gramy Chopinowi”, gdzie wystąpi m.in. Alina Mleczko z Triem, Anna Jagielska-Riveiro oraz turecki folkowy artysta Erkan Dolunay. Nawiązując do obchodów 100-lecia niepodległości Polski, organizujemy cykl koncertów “Pieśń Wolności”, by muzycznie tę wolność uczcić.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wykład i kurs mistrzowski Daniela De Clercka (Belgia) oraz spotkanie z książką Michała Klubińskiego o Bohdanie Wodiczko.

Główną sceną festiwalu będą, podobnie jak w zeszłym roku, pomieszczenia Domu Muzyki przy Nowym Świecie 63. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *