Koncert SOYKA TRIO

9 grudnia o godz. 19:00 Okęcka Sala Widowiskowa zaprasza na koncert Stanisława Soyki w ramach cyklu Barbaba Dziekan i Goście.

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i …nie tylko.

Podczas koncertów więc można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu “Tylko brać…Osiecka znana i nieznana”, utwory z albumu “Stanisław Soyka śpiewa 9 wierszy Czesława Miłosza”, klasyki Czesława Niemena z właśnie wydanej monografii “Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi”, garść sonetów Shakespeare w sąsiedztwie takich szlagierów jak “Absolutnie nic”, “Cud niepamięci” czy “Tolerancja”.

Tym razem wystąpi z zespołem o nazwie Soyka Trio. Towarzyszyć mu będą syn Kuba na perkusji, Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej. Trio stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

WSTĘP PŁATNY
Wejściówki 20 zł do kupienia w biurze Okęckiej Sali Widowiskowej, od 27.11.2017 r. w godz. 12.00-19.00, do wyczerpania puli.

Barbara Dziekan i Goście…to cykl koncertów, w których aktorka filmowa i teatralna Barbara Dziekan zaprasza znanych aktorów, muzyków i wokalistów. Nazwiska prezentowanych Gości zwykle przyciągają znaczną liczbę słuchaczy i miłośników dobrej muzyki i piosenki.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *