Koncert chóralny w Filharmonii Narodowej

19 lutego 2017, niedziela, godz. 18:00
Koncert chóralny

Chór Filharmonii Narodowej 

Bartosz Michałowski – dyrygent, szef chóru

Jakub Pankowiak – Organy

Program:

Karol Szymanowski – Sześć pieśni kurpiowskich na chór a cappella

AleksandrGrieczaninow – MissaFestiva na chór i organy

Zoltán Kodály – MissaBrevis na głosy solowe, chór i organy

Zapraszamy na pierwszy koncert Chóru Filharmonii Narodowej pod batutą nowego dyrygenta – Bartosza Michałowskiego. Od stycznia 2017 roku przejął zespół po jego wieloletnim kierowniku Henryku Wojnarowskim.
Bartosz Michałowski początkowo związany był z Chórem Filharmonii Poznańskiej, gdzie w latach 1998 – 2005 pełnił funkcję asystenta Stefana Stuligrosza. Z Poznańskimi Słowikami koncertował wielokrotnie w wielu krajach europejskich, jak również w Rosji czy Japonii. Niezależną karierę dyrygencką rozpoczął założeniem Poznańskiego Chóru Kameralnego, z którym  zdobył nagrodę L’Orphéed’Or 2015, przyznaną przez AcadémieduDisque w Paryżu oraz otrzymał nominację do Fryderyka 2015 za album z muzyką Pasuale’aAnfossiego.

Bartosz Michałowski jest laureatem głównych nagród na uznanych konkursach chóralnych oraz licznych nagród specjalnych: za najlepszą technikę wokalną zespołu, najlepsze wykonanie muzyki współczesnej, czy dla najlepszego dyrygenta.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi koncertu przez samego dyrygenta na naszym kanale na Youtube.com:

Zachęcamy również do oglądania transmisji internetowej koncertu na naszej stronie internetowej lub kanale w serwisie Youtube.

Link do wydarzenia na Facebooku: http://bit.ly/2anLmRU

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *