Koncert Alicji Majewskiej

6 stycznia na scenie Teatru 6.piętro po raz pierwszy zabrzmi jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki lirycznej. Tego wieczoru wystąpi Alicja Majewska. Koncert promuje najnowszą pytę Artystki „Wszystko może się stać”, która ukazała się w październiku 2016 roku.

Alicja Majewska rozpoczęła karierę solową w 1974 roku. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”. Od lat w jej repertuarze obecne są piosenki znakomitych autorów – głównie Wojciecha Młynarskiego. Stałym współpracownikiem Artystki jest kompozytor i pianista Włodzimierz Korcz. Sławę Alicji Majewskiej przyniosły niezapomniane duety (między innymi z Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Dorotą Osińską, Grzegorzem Markowskim, Ryszardem Rynkowskim) jak również płyty z kolędami oraz udział w oratoriach Włodzimierza Korcza i Ernesta Brylla.

500x500

Alicja Majewska koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii.

Najnowsza płyta Alicji Majewskiej nosi tytuł „Wszystko może się stać” w swoim założeniu ma bawić, wzruszać i skłaniać do refleksji, unikając przy tym dydaktyzmu. Melodyjna i emocjonalna muzyka Włodziemirza Korcza doskonale współgra z tekstami, które stworzyli wybitni autorzy, poeci i satyrycy, m.in. : Marek Groński, Jacek Cygan, Artur Andrus, Andrzej Sikorowski.

Na scenie Teatru 6.piętro Alicja Majewska wystąpi z towarzyszeniem Włodzimierza Korcza, Warsaw String Quartet oraz akordeonisty Fabiana Włodarka. Gościnnie w koncercie zaśpiewa także Artur Andrus.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *