Kino w Łazienkach

Osiem głośnych filmów amerykańskich oraz europejskich można będzie obejrzeć w lipcu i sierpniu w Amfiteatrze, w cyklu „Kino w Łazienkach”. Bezpłatne pokazy rozpocznie 3 lipca o godz. 21.00 niemiecki obraz „Pina”, Wima Wendersa.

 
„Kino w Łazienkach” to część projektu„Kino i sztuka” – największego wydarzenia filmowego w Polsce, poświęconego sztuce i jej twórcom. Bezpłatne pokazy zaplanowano w lipcu i sierpniu w czterech prestiżowych miejscach Warszawy – w Łazienkach Królewskich (poniedziałki/wtorek),Prochowni Żoliborz (wtorki), Królikarni (czwartki) oraz Muzeum Narodowym (piątki). 

 
W Łazienkach Królewskich widzowie zobaczą osiem głośnych produkcji europejskiego i amerykańskiego kina. Będą to:„Pina”, Wima Wendersa (3 lipca),„Wielkie nadzieje”, Mike’a Newella(10 lipca), „Mój Nikifor”, Krzysztofa Krauze (18 lipca),„Duchy Goi”, Miloša Formana (24 lipca), „Akademia tajemniczych sztuk pięknych”, Terry’egoZwigoffa (31 lipca), „Kim jest Oda Jaune?”, Kamilli Pfeffer (7 sierpnia), „Porwanie Michela Houellebecqa”, Guillaume’a Niclouxa (14 sierpnia), „Shirley: Wizje rzeczywistości”, Gustava Deutscha (21 sierpnia).

 
Każdy z pokazów rozpocznie się w Amfiteatrze o godz. 21.00. Filmy „Pina” i „Kim jest Oda Jaune?”, poświęcone niemieckim artystom – zmarłej osiem lat temu tancerce i choreografce, Pinie Bausch, oraz młodej malarce, Odzie Jaune – wyświetlone zostaną w ramach trwającego w Łazienkach Królewskich Sezonu Niemieckiego.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *