Już w maju 13. edycja konwentu GRENADIER

Warszawski Konwent Gier Strategicznych Grenadier to coroczne święto miłośników gier strategicznych i historii wojskowości, podczas którego gracze, rekonstruktorzy oraz widzowie zjeżdżają się z różnych stron Polski, by z wielkim zaangażowaniem zgłębiać na nowo historię. Wydarzenie odbędzie się 26–27 maja na terenie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.

12. edycja konwentu GRENADIER, fot. Karol Konczerewicz

Grenadier to prawdziwe, namacalne spotkanie z historią i tradycją. To refleksja nad naszymi dziejami, hołd dla naszych bohaterów, ale i pokojowe przesłanie dla przyszłości. Motywem przewodnim tegorocznego konwentu jest 100–lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Program najbliższej edycji przedsięwzięcia, w którym udział weźmie ok. 200 rekonstruktorów i 150 graczy, przewiduje inscenizacje historyczne, turnieje gier strategiczno-historycznych, pokazy sprzętu historycznego oraz dioram. Odbędą się też pokazy filmowe, wystawy makiet oraz familijne warsztaty artystyczne.

Podczas konwentu Dom Kultury Śródmieście – organizator wydarzenia – zaproponuje widzom inscenizacje prezentujące: Rozbrojenie posterunku pruskiego – 1918, Powstanie Wielkopolskie – 1918, Powstanie Warszawskie – 1944 i Obronę granic Polski – wrzesień 1939. W przerwach widzowie będą mogli oddać się refleksji podczas koncertów: „Pieśni i piosenki z miłości i tęsknoty za wolnością pisane”, „Tango Wolności – ciesząc się odzyskaną niepodległością” i „Z pieśnią na ustach”.

Wstęp na konwent jest wolny! 26 maja Grenadier odbywa się w godz. 12.00–18.00, natomiast 27 maja w godz. 11.00–16.00. Szczegółowy program znajdziesz na stronach: dks.art.pl i facebook/KonwentGrenadier.

 

 

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *