Jesus Christ Superstar powraca do Teatru Rampa

Znakomite wokale, dynamiczna fabuła i dopracowana w najdrobniejszym geście choreografia sprawiają, że półtoragodzinny rock musical Jesus Christ Superstar w Teatrze Rampa, zachwyca wizualnie, porusza najgłębsze emocje i zaprasza do osobistej refleksji. Musical zagości na scenie od 5 marca do 8 kwietnia. Jakub Wocial żegna się z główna rolą już 8 marca, zastąpi go Maciej Podgórzak – gwiazda Teatru Muzycznego w Gdyni.

Warszawska premiera legendarnego musicalu Jesus Christ Superstar odbyła się w Teatrze Rampa wiosną 2016 roku i krytycy z miejsca okrzyknęli ją sukcesem artystycznym, zachwycając się umiejętnościami wokalnymi i choreograficznymi wykonawców. Kolejne lata grania sprawiły,
że spektakl ewoluował jeszcze na poziomie artystycznym, obsadowym oraz inscenizacyjnym. Wszystko to dzięki dynamicznemu rozwojowi Sceny Muzycznej Teatru Rampa kierowanej przez Jakuba Wociala (Najlepszy Wokalista Musicalowy 2018), który wspólnie z choreografem Santiago Bello (Najlepszy Tancerz Musicalowy 2019) wyreżyserował tę inscenizację kultowej rock opery Jesus Christ Superstar. Kostiumy do niej zaprojektowała Dorota Sabak – laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej 2019 w kategorii Najlepsze Kostiumy.

fot. Materiały organizatora

Rampa już po raz piąty powraca do rock musicalu Jesus Christ Superstar, który można śmiało nazwać jej sezonowym hitem, prezentowanym co roku tylko przed Wielkanocą. Wszystkie utwory wykonywane są w przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego w interpretacjach znakomitych aktorów musicalowych młodego pokolenia.

W tegorocznej inscenizacji pojawią się nowi wykonawcy: Maciej Podgórzak w roli Jezusa, Łukasz Mazurek na zmianę z Maciejem Pawlakiem w roli Judasza oraz Wiktoria Białecka w roli Marii Magdaleny. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy – kierownika muzycznego inscenizacji Teatru Rampa od 2018 roku. Warto poznać klasykę rockowego musicalu w jednej z najwyżej ocenianych polskich inscenizacji.

Obsada:
Jezus Jakub Wocial / Maciej Podgórzak
Judasz Łukasz Mazurek/Maciej Pawlak/ Jerzy Gmurzyński
Maria Magdalena Natalia Piotrowska / Wiktoria Białecka
Piłat Maciej Nerkowski / Andrzej Danieluk / Paweł Erdman
Kajfasz Paweł Tucholski / Paweł Erdman
Piotr Maciej Pawlak / Jakub Szyperski
Szymon Przemysław Niedzielski / Arkadiusz Borzdyński
Herod Daniel Zawadzki
Annasz Agnieszka Fajlahuer
Kapłanka Brygida Turowska
Przeznaczenie Dominika Łakomska / Marta Wardyńska
Nadzieja Aleksandra Gotowicka

Zespół:
Paulina Janczak, Justyna Kolenda, Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Agnieszka Niemiec, Santiago Bello, Patryk Gładyś, Michał Cyran, Robert Tondera

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *