Improwizacje do rozmowy: Andrzej Chyra – Agnieszka Drotkiewicz

14 marca o godz. 19:00 zapraszamy do Klubu Komediowego na spektakl z cyklu „Wieczór z Agnieszką” będący improwizacjami do rozmów w prowadzeniu Agnieszki Drotkiewicz.

Rozmówcą gospodyni programu będzie Andrzej Chyra – aktor (od 2008 roku związany z Nowym Teatrem w Warszawie), a także reżyser teatralny i operowy. Znany m.in. z roli Gerarda Nowak w filmie „Dług” Krzysztofa Krauzego oraz Lucjana Bohme, tytułowego komornika z filmu Feliksa Falka. Za obie kreacje nagrodzony Polską Nagrodą Filmową – Orłami,  Złotymi Lwami oraz Złotymi Kaczkami. Współpracował na planie z najbardziej cenionymi polskimi reżyserami: Andrzejem Wajdą  („Katyń”), Jackiem Borcuchem („Wszystko, co kocham”), Małgorzatą Szumowską („W imię…”), Markiem Koterskim („Wszyscy jesteśmy Chrystusami”) i Urszulą Antoniak  („Pomiędzy słowami”). Obecnie pracuje na planie filmu „Eter” Krzysztofa Zanussiego. W teatrze stworzył szereg przejmujących ról w przedstawieniach Krzysztofa Warlikowskiego, Grzegorza Jarzyny i innych reżyserów. Na deskach paryskiego teatru Odeon grał u boku Isabelle Huppert w „Tramwaju” (wg Tennessee Williamsa) i „Fedrach”. Wielkim sukcesem była „Czarodziejska Góra” Pawła Mykietyna w reżyserii Andrzeja Chyry.

Prowadzona na żywo rozmowa posłuży jako inspiracja do spektaklu w wykonaniu improwizatorów z projektu Wycieczki osobiste. Przebieg spektaklu będzie improwizowany, tj. wymyślany i grany na bieżąco na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy przygotowanych bohaterów.

Agnieszka Drotkiewicz – pisarka, dziennikarka i kulturoznawczyni. Nominowana do Paszportów Polityki za powieść pt. „Teraz”. Autorka i współautorka licznych zbiorów rozmów m.in. z Rochem Sulimą, Sylwią Chutnik, Dorotą Masłowską, Jakubem Żulczykiem, Ewą Kuryluk czy Michelem Houellebekiem.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *