„Human” Człowiek – film z dyskusją

25 lutego (sobota) A.D. 2017, g. 18:00, bilety 15 zł. Film od 13 r.ż. Na Aulę wpuszczamy publiczność od godz. 17:45.

Bilety do nabycia od 5 lutego w Dobrym Miejscu wej. „B” w godz. pracy sklepu „Chrześcijańskie Granie” oraz od 17:00 w dniu seansu www.chrzescijanskiegranie.pl

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca Ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW)

Dobre Miejsce zaprasza na fenomenalny film dokumentalny wybitnego reżysera i fotografa. Film pomimo swej ponadprzeciętnej wartości merytorycznej nie zagościł w polskich kinach praktycznie w ogóle. Tym goręcej zapraszamy na pokaz, to być może jedyna okazja by zobaczyć na dużym ekranie ten dokument okraszony wspaniałą muzyką i zapierającymi dech w piersiach widokami nakręconymi z lotu ptaka. Postanowiliśmy po raz drugi wyświetlić ten film. to jedna z nielicznych produkcji, która po pokazie 7.01.2017 roku w Dobrym Miejscu zebrała brawa od zgromadzonej publiczności przeszło 100 osób.

„Jestem jednym spośród 7 miliardów ludzi na Ziemi. Od 40 lat fotografuję naszą planetę i różnorodność jej mieszkańców, ale cały czas mam wrażenie, że ludzkość nie zrobiła żadnego postępu. Nadal nie potrafimy żyć razem i zastanawiam się, dlaczego tak się dzieje. Nie szukam odpowiedzi w statystykach czy analizach, ale w samym człowieku” – tłumaczy Yann Arthus-Bertrand, słynny reżyser i fotograf, znany w Polsce z albumowego wydania swoich zdjęć pt. „Ziemia z lotu ptaka”. Tworzy on z tego filmu porywające i wizualnie epickie kino dokumentalne. To zbudowana z wielu historii, opatrzona zachwycającymi obrazami Ziemi szczera przypowieść o tym, kim jest człowiek, jakie są jego ciemne i jasne strony i co tak naprawdę łączy nas wszystkich.
kraj/rok Francja, 2015
czas trwania 191 min
reżyseria Yann Arthus-Bertrand
zdjęcia Yann Arthus-Bertrand
produkcja Florent Gilard dla Humankind Production

Artykuł na stronie Dobrego Miejsca: http://dobremiejsce.org/human-czlowiek-film-z-dyskusja-pokaz-specjalny/
Zwiastun na kanale YouTube Dobrego Miejsca: https://www.youtube.com/watch?v=S4flvUcQvhY

DOBRE MIEJSCE wej. B, ul. Dewajtis 3, Las Bielański, Warszawa, Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *