Grudzień w Domu Kultury Praga

Pomimo, że do świąt pozostało już mało czasu w Domu Kultury Praga czeka na Państwa wciąż bardzo wiele atrakcji i wydarzeń związanych z tym okresem. Zachęcamy do zapoznania się z ich zestawieniem!

13 grudnia / środa / 18.00

WERNISAŻ

Choinka z naszych marzeń

Wernisaż wystawy prac ceramicznych autorów z niepełnosprawnością:

Agnieszki Miareczko, Magdy Dębińskiej, Darka Tulika i Mirka Serafina, uczestników pracowni ceramiki w DK Praga.
Praca wykonana z materiałów ceramicznych przedstawia tradycyjną choinkę składającą się z najgorętszych pragnień i marzeń twórców: tęsknotą za dalekimi podróżami, za obcowaniem z naturą i zwykłymi rzeczami codziennego użytku, jak buciki, rękawiczki, instrumenty muzyczne wykonanymi w formie figurek i ozdobnych detali dekoracyjnych – wszystko pod czuwającymi sercami glinianych aniołów. Praca powstała w pracowni DK Praga we współpracy z prowadzącym zajęcia instruktorem artystą ceramikiem Beatą Popiel.

 

Wystawa potrwa od 13 grudnia do końca stycznia 2018 r.

Klubokawiarnia Życie jest fajne, ul. Grójecka 68

wstęp wolny

 

14 grudnia / czwartek / 17:00 / Muzeum Warszawskiej Pragi

WERNISAŻ

Psychogeograficzne warsztaty komiksowe

Finał projektu. W październiku i listopadzie bieżącego roku Dom Kultury Tu Praga i Dzika Strona Wisły przeprowadziły cykl zajęć komiksowych o Pradze dla dzieci i młodzieży. Komiks zszedł podczas warsztatów na dalszy plan i uczestnicy mieli okazję budować tekturowe miasta, zasiedlać wielkie papierowe osiedle, tworzyć figurki i rysować swoje ulubione praskie miejsca. Inspiracji do kolejnych działań dostarczali historyczka i urbanistka Ewa Ziajkowska i scenarzysta i rysownik Daniel Chmielewski. Zapraszamy na wernisaż powstałych prac. Zapraszamy do zapoznania się z owocem tych działań, ale też do przyjrzenia się procesowi. Jak możemy zachęcić najmłodszych do poznawania swojej dzielnicy? Co się dzieje, gdy oddamy im głos, a nie narzucimy zadania do wykonania? Czy wiedza urbanistyczna i historyczna zostaje wchłonięta w działania plastyczne i twórczo przetworzona? Wystawa nie tylko dostarczy odpowiedzi, ale i zainspiruje do zadawania kolejnych pytań.

Podsumowanie projektu i otwarcie wystawy: 16 grudnia, godz. 12:00.

Sfinansowano z Funduszu Animacji Kultury WPEK.

wstęp wolny

 15 grudnia /piątek /

18:00

KONCERT
Chór Tonika
Koncert wieńczący projekt The Best of TONIKA, dofinansowany z Funduszu Animacji Kultury WPEK, w ramach którego Chór Tonika nagrał materiał na płytę. Tonika działa od 12 lat pod kierunkiem Teodozji Sadowskiej, obecnie skupiając ponad 20 osób w wieku „senioralnym”. W przeglądach i konkursach zespół zajmuje czołowe miejsca. Ma na koncie ponad 200 koncertów. Śpiewa utwory od muzyki klasycznej po piosenki biesiadne.
wstęp wolny

18:30

WERNISAŻ

Koło Gospodyń Miejskich
Finał 3-miesięcznych warsztatów opartych na idei recyklingu przeznaczonych dla miejskich kobiet pasjonujących się rękodziełem. W programie znalazły się m.in. naszyjniki,  abażury z klisz rentgenowskich, makramy, produkcja domowych kosmetyków. Prowadzące: Agnieszka Rodowicz i Bożena Ślaga-Śmierzyńska.
Projekt sfinansowany z Funduszu Animacji Kultury WPEK.

wstęp wolny 

16 grudnia / sobota
SOBOTA W DOMU COOL…TURY
12:00-13:00
POKAZ NAUKOWY
Jak dzieci na świecie świętują Boże Narodzenie?

Rodzinny pokaz naukowy Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego i Fundacji Edukacji Międzykulturowej o zwyczajach świątecznych w różnych krajach, poświęcony nieznanym zwyczajom, zabawom i obrzędom, w których uczestniczą dzieci z różnych kultur. Dla dzieci od 7 do 12 lat.
udział bezpłatny-zapisy

12:00-15:00
RODZINNE WARSZTATY ŚWIĄTECZNE
Powiedziały Anioły…

Tydzień przed świętami DK Praga zaprasza całe rodziny do wspólnego przygotowania ręcznie robionych świątecznych upominków, ozdób choinkowych, kartek świątecznych, elementów wystroju stołu. Dorośli i dzieci będą piec i zdobić pierniczki, ozdabiać bombki, tworzyć aniołki, mini-szopki, skarpety z filcu, a także lepić świąteczne mydełka i kule kąpielowe.
Te niepowtarzalne prace sprawią, że święta w tym roku będą wyjątkowo…artystyczne.
Wstęp wolny.

 

19 grudnia / wtorek/ 18:00
PRASKIE SPOTKANIA Z GWIAZDĄ
Gość: Beata Tadla
Gościem najbliższego Praskiego Spotkania z Gwiazdą będzie Beata Tadla – dziennikarka radiowa i telewizyjna. Absolwentka Kulturoznawstwa oraz Zarządzania Instytucjami Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studiów podyplomowych w zakresie kształcenia głosu i mowy na Uniwersytecie SWPS. Od 1991 roku związana z mediami, najpierw radiem, a potem telewizją. W TVN gospodyni m.in. głównego wydania Faktów, a w TVP Wiadomości oraz programów publicystycznych. Obecnie w Telewizji Nowa. Autorka czterech książek: „Pokolenie ’89. Dzieci PRL w wolnej Polsce”, „Kto pyta nie błądzi. Rozmowy wielkich i niewielkich”, „Niedziela bez Teleranka”, „Czego oczy nie widzą”. Zdobywczyni tytułu „Mistrz Mowy Polskiej” i tytułu „Najlepiej Ubrana Kobieta Mediów”. Wykładowca. Pracuje m.in. ze studentami Uniwersytetu Wrocławskiego i SWPS. Ma na koncie występy w teledyskach polskich artystów, epizody w serialach i sztukach teatralnych.
wstęp wolny

20 grudnia / środa/ 18:00
WSPÓLNE KOLĘDOWANIE
Śpiewajmy Wesoło!
Tuż przed świętami DK Praga wprowadza w bożonarodzeniowy nastrój, zapraszając do wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek i innych piosenek o tematyce świątecznej. Wystąpią m.in. Cała Praga Śpiewa, CzessBand, a także zespoły z DK Praga: SENIORiTA,  Druga Strona Lustra i Wesołe Mazurki z Pragi.
wstęp wolny

 

Dom Kultury Praga w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

03-474 Warszawa, ul. B.Sawinkowa 2

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *