Gloria Campaner & Leszek Możdżer

Światowej klasy pianiści Leszek Możdżer i Gloria Campaner wystąpią 10 kwietnia na scenie Teatru Muzycznego ROMA w ramach cyklu Dobry Wieczór Jazz. 

Leszka Możdżera chyba nie trzeba nikomu przestawiać – to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych w naszym kraju. Artysta jest odważnym twórcą, który przez lata wypracował („wygrał”) własny język muzyczny. Jego koncerty cieszą się niesłabnącą popularnością, a sam muzyk wciąż szuka inspiracji do nowych projektów. Na deskach Teatru ROMA Możdżer wystąpi z Glorią Campaner, włoską pianistką znaną m.in. z interpretacji wielkich kompozytorów takich jak Schumann czy Rachmaninow. Artystka sięga również po tematy z muzyki kameralnej i współczesnej, chętnie współpracuje nie tylko z jazzmanami, ale również z didżejami.

Jak widać szykuje się prawdziwa wędrówka muzyczna, której kresu ciekawi są pewnie sami pianiści. W ramach ciekawostek, warto dodać, że poza fortepianowymi wariacjami usłyszymy również… śpiewające kamienie! Specjalne kamienie zostały sprowadzone z Sardynii z pracowni mistrza Pinuccio Scioli, włoskiego rzeźbiarza. Będzie się działo i grało!

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *